Еще по теме:

назад к фильтрам

Метр квадратний житла має коштувати 1,5 тисяч доларів
Январь 25, 2012 

Ціна квадратного метру житла на первинному ринку нерухомості має становити $1,5 тис.Про це заявив директор інвестиційно-консалтингової фірми Global solutions Сергій Томасов у ефірі Українського радіо.
"Ціна на ринку нерухомості складається з собівартості будівництва та собівартості придбання забудовником земельної ділянки та прибутку забудовника. На сьогоднішній день, якщо порахувати всі ці витрати та мінімальний прибуток забудовника, то ціна на первинному ринку має становити 1,5 тисячі доларів за квадратний метр", - сказав він.
"Така ціна може бути, наприклад, у Донецьку, Кіровограді та містах-супутниках Києва. Але у центрі столиці чи наближених до нього районах вона більша, через те що більша ціна земельної ділянки і дорожче коштує документація. До того ж не можна скидати з рахунків корупційну складову", - додав експерт.
Томасов також розповів, скільки грошей необхідно на погашення іпотеки.
"Якщо ви хочете придбати двокімнатну квартиру, то готуйтеся кожного місяця відкладати від 600 до 1 тисячі доларів на погашення іпотеки, якщо вона взята на 15-20 років", - зазначив він.
У свою чергу президент Спілки фахівців з нерухомості Олександр Рубанов підкреслив, що найбільший попит як і раніше мають однокімнатні квартири.
"Оптимальний варіант загальної площі однокімнатної квартири має становити близько 30 квадратних метрів", - підсумував він.


Назад Печать