Еще по теме:

назад к фильтрам

Молодіжне житлове будівництво має хороші перспективи
Декабрь 28, 2011 

Напередодні Нового року варто не лише підбивати підсумки за минулий рік, але й формувати план дій на наступний.
У рамках програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 рр. Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву не лише покращив показники роботи у порівнянні з минулим роком, але й заклав міцний фундамент на перспективу. У 2011 році Фонд надав пільгових кредитів молодим сім’ям за рахунок загального фонду Держбюджету на суму близько 60 млн грн, що майже вдвічі більше, ніж у 2010 році (32 млн грн). Збільшено також фінансування цієї програми і з місцевих бюджетів – до 40,3 млн грн, а це більш ніж 120% до рівня 2010 року.
Варто відзначити, що найвищі показники сприяння Програмі місцевих органів влади спостерігаються у Миколаївській, Донецькій, Полтавській, Харківській, Черкаській та Дніпропетровській областях. З власних коштів Фонду 30,8 млн грн також було виділено на пільгові кредити молодим сім’ям, з відсотковою ставкою 10,70 %. Покращено стан кредитування педагогічних працівників – виділено 4,2 млн грн. Загалом на програму виділено в 1,6 рази більше коштів, ніж у 2010 році.
У рамках програми будівництва доступного житла на 2010-2017 рр., яку Фонд реалізує за дорученням Мінрегіону, теж зроблено чималий крок вперед. В рамках цієї програми реалізовується механізм надання безповоротної субсидії – 30% від нормативної вартості житла. Програма також передбачає розвиток іпотечного кредитування, надання земельних ділянок на безоплатній основі з додатковими умовами, які не збільшують вартість будівництва.
Передбачено також створення єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. За дорученням Мінрегіону, який є держателем цього реєстру, Фонд здійснює заходи саме по створенню і функціонуванню даного реєстру і виконує функції адміністратора. У пілотному варіанті цей проект буде впроваджуватися в Рівненській, Сумській, Полтавській, Луганській, Харківській, Київській областях та м. Києві. Планується, що в наступному році держреєстр охопить усі регіони країни. Формування такого реєстру убезпечує країну від корупційних схем, коли одна сім’я може зареєструватися в різних містах і отримати не одну, а, наприклад, дві квартири. А такі махінації мають місце, наприклад, за даними 6-ти – 7-ми річної давнини, державної допомоги потребувало 175 тисяч сімей, а нині говорять про 1 млн 200 тис. сімей. Звідки такі цифри? Саме це ми й зможемо зрозуміти сформувавши державний реєстр.
На виконання Програми виділено 98,5 млн грн (у 2010 р. – 71 млн грн), які отримали 781 сім’я. Зокрема, з введених в експлуатацію 3713 квартир – 470 квартир отримали учасники програми, які отримують державну допомогу, а решта учасників доотримають квартири у 1-2 кварталі 2012 року. Окремо слід виділити, що у 2011 році від 70 до 200 квартир отримано у Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Київських областях та м. Києві, від 35 до 70 сімей – Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Луганська, Чернігівська області та м. Севастополь. Фонд, за підтримки Мінрегіону, і надалі продовжуватиме реалізацію цієї програми.
В поточному році за ініціативи Фонду було проведено заходи щодо відновлення уваги держави та громадськості до такої важливої теми, як забезпечення житлом громадян України, насамперед молодих сімей. Зокрема розроблено проект ЗУ «Про особливості державної підтримки і забезпечення молоді житлом», який уже пройшов широке громадське обговорення і вже зареєстрований у ВРУ за №9290.
Підсумовуючи наведене за цими двома програмами, варто наголосити на наступному: за результатами року, в рамках реалізації програм, державну допомогу на забезпечення житлом отримали 1250 сімей, це в 1,8 рази більше ніж у минулому році. Також ці програми мають великий вплив на будівельну галузь, зокрема, в неї залучено 616 млн грн, що дозволило ввести в експлуатацію 537 тис. кв. м житла. Тобто, кожна квартира, яка будується за державною підтримкою, створює умови для того, щоб ввести в експлуатацію ще додатково 6 квартир, які були чи «заморожені» до цього, чи не мали перспективи в поточному році.
На 2012 рік Фонд за підтримки Мінрегіону планує розпочати впровадження проекту з кредитування ОСББ для проведення реконструкції та ремонту. Для цього ми маємо всі необхідні механізми. Державним бюджетом вперше передбачено відповідну пільгову програму.


Назад Печать