Еще по теме:

назад к фильтрам

Незавершене будівництво на Винній Горі
Ноябрь 22, 2011 

Назвати будівництво житла у Львові й Львівській області проблемним – це не сказати нічого. Щоразу стає відомо про черговий довгобуд: то ніяк будувати не прочнуть, то ніяк не закінчать, то усе зволікають з уведенням в експлуатацію. Саме в такій ситуації опинилися пайовики будинку на вул. Винна Гора, що в м. Винники (забудовник – ПП «Будівельна фірма «Квартал-плюс», виконавчий директор – Нікітчук А. В.).

Починаючи з 2008 року ПП «Будівельна фірма «Квартал-плюс» уклало з пайовиками договори про пайову участь, зазначивши в документах різні дати здачі в експлуатацію одного й того самого будинку. І хоч ці дати коливались між 1 вересня 2009 року і 4-м кварталом 2010 року, будинок досі не зданий в експлуатацію. До цього часу не зроблена більшість внутрішніх робіт, не підведені інженерні мережі, газові труби, а також не облаштована прибудинкова територія.

Пайовики розповідають, що не раз зверталися до керівництва ПП «Будівельна фірма «Квартал-плюс», та розмови з паном Нікітчуком закінчувались його обіцянками здати будинок в експлуатацію найближчим часом.

На зборах пайовиків було прийняте рішення ще раз офіційно звернутися до забудовника з вимогою роз’яснити ситуацію. Пайовики також 22 червня 2011 р. написали до міського голови Винник С. Уварова офіційного листа, на який 6 липня 2011 р. О. Шевчук, заступник міського голови, відповів, що, мовляв, найближчим часом будуть проведені збори забудовника, пайовиків та представників міської ради м. Винники, про час і місце яких буде повідомлено додатково. За твердженням інвесторів, жодних зборів за участі мерії проведено не було.

Однак, 8 липня 2011 року таки відбулися збори пайовиків, на які прийшов виконавчий директор ПП «Будівельна фірма «Квартал-плюс» А. Нікітчук. На запитання інвесторів, чому будинок не зданий досі, пан директор пояснив: винуваті пайовики, оскільки багато з них заборгували забудовникові. Але разом з тим виконавчий директор фірми-забудовника не представив жодного документа на підтвердження своїх слів. Він лише назвав приблизну суму боргу, до якої додав і тих 10 % від загальної вартості квартири, що їх пайовики мали б сплатити під час фактичної здачі будинку в експлуатацію.

Після цих зборів інвестори, відчувши безвихідь ситуації, зібрали кошти, щоб встановити в будинку дах. При цьому пайовики наголосили, що ця сума – це аж ніяк не борг, порахований паном Нікітчуком, а частина тієї суми, яку вони зобов’язані сплатити під час здачі будинку в експлуатацію.

Інвестори знов опинились у глухому куті, коли постало питання про встановлення коминів. За їх словами, забудовник повідомив, що на це треба 195 тис. грн. і що їх теж мають зібрати пайовики.

Втративши надію дійти до порозуміння з ПП «Будівельна фірма «Квартал-плюс» та його керівництвом, пайовики 19 вересня 2011 року скерували до Голови Львівської обласної державної адміністрації офіційне звернення, де виклали суть ситуації, в якій опинилися, й попросили втрутитись, щоб відстояти їхні права.

На разі пайовики чекають відповіді від владних органів, щоб спланувати свої подальші кроки.

 

Прес-служба Асоціації

 

Иллюстрации

 


Назад Печать