Еще по теме:

назад к фильтрам

ОБЕРЕЖНО: нова схема афери у будівельній галузі
Апрель 19, 2013 

До Асоціації звернулися постраждалі інвестори з Трускавця. Нижче наведена історія будівельного шахрайства, з якою вони стикнулися. Дуже радимо прочитати наведений текст та не наступати на такі ж самі «граблі», які ці постраждалі люди називають схемою «забудовник + нотаріус + «чорний» юрист». 

Нижче наводимо текст звернення:

"Увага, шахраї!

Аферист-забудовник ФОРЕМСЬКИЙ Володимир Михайлович, «Чорний» юрист ГАВЧАК Ігор Олегович.

У серпні 2007 року нашою родиною (+ двоє батьків-інвалідів) було вирішено купити квартири для переїзду в місто-курорт Трускавець (за станом здоров&lquot;я). Був знайдений забудовник, ФОП ФОРЕМСЬКИЙ Володимир Михайлович (м. Бурштин, Івано-Франківської обл.),який за участі ПП «ТрансГалБуд» почав будівництво за адресою вул. Суховоля, 9, укладені та нотаріально завірені попередні договори купівлі-продажу квартир. Вартість майбутніх квартир, на загальну суму 200 000 доларів була сплачена Форемському ПОВНІСТЮ, в момент укладання договорів! Будівництво мало завершитися до вересня 2008 року. Але, в 2008 році почалася криза та у всій країні почало зупинятися будівництво. До початку осені 2008 року в будинку по Суховоля, 9 ВСІ квартири були продані, хоча будинок ще не був зведений навіть наполовину. І ось тут почалося найцікавіше.

Грошей забудовнику здалося мало! Кожні 3-4 місяці він став звертатися з вимогою додати грошей: то начебто подорожчали будматеріали, то на оформлення дозволів від різних інстанцій і т.д. (то 3000 доларів, то 100 000 гривень)... Після наших відмов (оскільки ми ВЖЕ все сплатили) - почалися дивні дзвінки від невідомих абонентів з пропозиціями переуступити їм квартири за ціною в 3 рази нижче, а "то буде гірше"... 

Паралельно, ФОП ФОРЕМСЬКИЙ В.М. та ПП «ТрансГалБуд» почали будівництво ще двох багатоквартирних будинків у Трускавці, в яких також почався активний продаж квартир.

У цей момент, наприкінці 2008 року, в гру вступив новий персонаж – такий собі ГАВЧАК Ігор Олегович (м. Борислав, Львівської обл.), за фахом - юрист (випускник Львівського інституту внутрішніх справ), що згадується в низці вельми сумнівних угод і є фахівцем по розробці всіляких юридичних «схем» з відбирання грошей і майна людей та підприємств. За допомогою нотаріуса, що представила його як якогось там родича, Гавчак увійшов у довіру до Форемського і уклав з ним аналогічні попередні договори на 6 квартир в будинку, де розпочалося будівництво. Єдина відмінність в тому, що, за словами Форемського, Гавчак І.О. не сплатив нічого, користуючись дружніми відносинами і домовленостями, пообіцявши заплатити пізніше. За словами Форемського, на зв&lquot;язок Гавчак не виходить, а оплата не здійснена до цих пір. 

Наступний крок (у вересні 2011 року) - «досвідчений» юрист Гавчак звернувся до Трускавецького суду з вимогою стягнення боргу із забудовника Форемського В.М., в розмірі майже 3 млн. гривень, з накладенням арешту на все його майно в Трускавці. Серед іншого, були арештовані 6 квартир (в тому числі, наші квартири по вул. Суховоля, 9), причому деякі з цих навіть ще не були офіційно оформлені як ВЛАСНІСТЬ Форемського!

Справу - Гавчак виграв, навіть не сплачуючи судовий збір. Сумнозвісний Львівський апеляційний суд - залишив рішення в силі, лише злегка зменшивши суму боргу у гривнях. Всі суди - пройшли ДУЖЕ швидко… 

Восени 2012 року, всі квартири по вул. Суховоля, 9 були виставлені виконавчою службою на аукціон, за смішними цінами (12 000 доларів за квартиру). У плани Гавчака входило ШВИДКО провернути аукціон, продавши квартири «своїм» людям за копійки і додатково отримати решту суми боргу з Форемського, пізніше виставивши на продаж його майно, що залишилося, за такими-ж заниженими цінами. 

Природньо, ми також подали позов до суду про визнання нашого права власності на сплачені нами квартири. Рішенням Трускавецького суду - наші вимоги були задоволені, наше право власності на квартири - визнано. 

І тут знову вступив у гру «чорний юрист» Гавчак, який уподобав наші квартири по вул. Суховоля, 9! Сам Гавчак, звичайно, по судах не ходить, лицем – не «світить», а діє через представників, в даному випадку – через Шабана Василя Геніковича (м. Дрогобич, Львівської області), який вже відомий по участі в рейдерських схемах (наприклад, http://droginfo.com.ua/content/view/1769/). Гавчак подав апеляцію до Львівського апеляційного суду з вимогою скасувати рішення Трускавецького суду і позбавити нас права власності, оскільки він, нібито, не зможе отримати свій борг без продажу даних квартир. Апеляція пролежала «у шухлядах» майже півроку, причому нас з нею навіть не ознайомили вчасно, згідно процесуальних норм, а прислали її всього за тиждень до слухання справи! Хоча в судах першої та апеляційної інстанцій Форемським В.М. були надані докази про наявність у нього ІНШОГО майна на суму більше 10 млн. грн., що цілком достатньо для покриття боргу, Львівський апеляційний - позбавив нас права власності на куплені нами квартири, прийнявши рішення на користь рейдера Гавчака І.О.! Люди, що знають «юридично-судову» ситуацію у Львові, сказали, що даний суд може прийняти будь-яке рішення, головне - «ціна питання». 

 А тепер - власне про схему! Забудовник + нотаріус + «чорний юрист» входять в змову. 

 Забудовник - продає всі квартири в одному будинку, нотаріус - завіряє всі договори, далі - в справу вступає «чорний юрист» Гавчак І.О., «укладає» аналогічні договори із забудовником, на інші об&lquot;єкти і на більші суми. Далі, після деякого часу "сидіння в засідці" - він подає в суд на відшкодування боргу, а законних покупців - «кидає», нібито "законним" шляхом, через судові рішення про повернення «величезних» боргів забудовника, або виманює у покупців шляхом шантажу значні суми (щоб зняти заборони на арештоване майно), що підвищують вартість квартир в 2 рази! 

 Будьте пильні і обережні, оскільки ці шахраї, особливо Гавчак Ігор Олегович, можуть орудувати у багатьох містах України і завтра він може прийти у Ваш офіс зі своїми «принадними» пропозиціями, увійти до Вас у довіру і залишити Вас "без штанів"! Його спеціалізація - махінації в різних сферах (особливо в сфері нерухомості та землі), «розведення» клієнтів на гроші через судові органи та інші договірно-правові та рейдерські «схеми». 

 Наша сім&lquot;я майже 6 років чекала ці квартири, батьки-інваліди продали своє майно, щоб переїхати в Трускавець для лікування і залишилася ні з чим, без квартир і без грошей, без шансів перемогти нашу судову систему і рейдерство! А держава нас, як чесних покупців - ніяк не захищає, закон, виявляється, може бути перекручений, як завгодно і завжди - на користь багатих і аферистів! 

 Постраждала сім&lquot;я, Київ. 

Наша мета – «Країна повинна знати своїх «героїв»!

P.S. На черзі - решта добросовісних покупців, що придбали квартири в інших багатоквартирних будинках, що будував у Трускавці Форемський."

 

 

Иллюстрации

 


Назад Печать