Еще по теме:

назад к фильтрам

ОСББ створені лише у 10% багатоквартирних будинків - Мінрегіон
Ноябрь 29, 2011 

Лише у 10 відсотках багатоквартирних будинків створені і діють об&lquot;єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на зустрічі з представниками ОСББ Києва та регіонів.

"Зі 140 тисяч багатоквартирних будинків в Україні лише у 10 відсотках створені і діють ОСББ", - повідомив міністр.

А.Близнюк наголосив, що саме такі об&lquot;єднання є ефективними власниками житла і слід розширювати й удосконалювати відповідну правову базу.

"Ми повинні створити таку правову базу, яка дозволяла б забезпечити ефективну діяльність цих об&lquot;єднань", - зазначив міністр.

За словами Близнюка, Державний бюджет, місцеві органи влади мають відповідні програми стимулювання і підтримки діяльності ОСББ.

"Слід всіляко стимулювати створення ОСББ, люди повинні розуміти, що ніхто, крім них, не буде ремонтувати їхню власність" - наголосив він.

При цьому було повідомлено, що Мінрегіоном підписано спільний роз&lquot;яснювальний лист з Держкомпідприємництва про порядок проведення державної реєстрації ОСББ; спільно з Державної податковою службою підписано роз&lquot;яснювальні листи щодо включення до Реєстру неприбуткових організацій та установ, а також порядку оподаткування інших доходів ОСББ. З метою скасування солідарної відповідальності членів ОСББ зі сплати податків та податкових боргів Мінрегіоном розроблені зміни до ст. 97 Податкового кодексу України (відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України).

Станом на 1 листопада 2011 року в Україні функціонує 13817 ОСББ. Цьогоріч створено 1780 об&lquot;єднань. Найвищий показник створення ОСББ зафіксовано у Донецькій (308), Миколаївській (156) та Львівській (126) областях.

У Мінрегіоні вважають, що повільні темпи створення нових об&lquot;єднань не дозволяють очікувати досягнення запланованих показників, визначених Загальнодержавною програмою реформування і розвитку ЖКГ.


Назад Печать