Еще по теме:

назад к фильтрам

Починати новове будівництво за державний кошт не будуть поки недобудують усі довгобуди
Ноябрь 21, 2011 

Ситуація, що склалася у будівельній сфері в регіонах, не дає підстав для самозаспокоєння і оптимізму – вважає Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

Про це він повідомив під час наради щодо подальшої діяльності управлінь капітального будівництва при Раді Міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, яка відбулася сьогодні, 17 листопада в Мінрегіоні. На захід крім начальників згаданих управлінь та експертів Мінрегіону, також були запрошені профільні заступники голів облдержадміністрацій.

«Так далі жити не можна! Вчора одному місцевому керівнику подобалася медицина – він почав будувати лікарню. Сьогодні іншому до душі школа – він кидає лікарню і починає зводити її. Назавтра ситуація знову зміниться, бо відсутня система, яка б зробила неможливим таку різку зміну векторів розвитку громади», – сказав Анатолій Близнюк. «Наприклад, на Вінниччині 77% сільських рад мають населення менше 2 тисяч, однак, будувати, і багато, хочуть. І житлово-комунальне господарство, і будівництво – це питання регіонального розвитку. А тому будувати треба тільки там, де об’єкти працюватиме на людей. Або це «точка росту», або вирішення конкретної критичної проблеми регіону», – наголосив очільник Мінрегіону.

В масштабах країни в недобудови «зарито» 820 млрд. грн., а тому, на переконання Анатолія Близнюка, Мінрегіон наполягатиме на забороні початку нового будівництва за державний кошт поки не будуть добудовані усі довгобуди. «Школи, лікарні, дороги і аеропорти, навіть приватний супермаркет – це все питання розвитку конкретного регіону. І профільні заступники губернаторів повинні розуміти, з урахуванням адміністративної реформи, що це саме їхня зона відповідальності», – підкреслив Анатолій Близнюк.


Назад Печать