10 вересня в приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» в рамках семінару «Основи ефективної роботи ініціативної групи інвесторів» зібрала постраждалих інвесторів України, щоб обговорити питання з довгобудами та шляхи вирішення проблеми всеукраїнського масштабу. Захід відбувся за підтримки Фонду «Відродження».
На першому семінарі проблеми з довгобудами обговорювали інвестори з Києва і області та Одеси. Загалом, найбільш проблемним питанням, на думку учасників семінару, є брак інформації. Це, зокрема, стосується інформації про те, хто володіє земельною ділянкою, на який час і кому вона передана в оренду; про інших інвесторів, які вклали кошти у будівництво конкретного об’єкту; про компанію чи компанії, які здійснювали продаж квартир тощо. Постраждалі інвестори переконують, що нестача інформації призводить до того, що на етапі завершення будівництва з’являються інші проблеми: подвійний продаж квартир, питання забудови прибудинкової території тощо.
Організатори звернули увагу, що інформацією важливо не лише володіти, а й правильно її використовувати. Саме тому за допомогою подібних заходів вирішили підготувати лідерів ініціативних груп і громадських організацій інвесторів до ефективнішого захисту своїх прав, сприяти їхньому знайомству, обміну досвідом постраждалих інвесторів з різних регіонів України та пошуку можливих варіантів вирішення проблем з довгобудами.
Президент Асоціації Олексій Гончарук зауважив, що за двох обставин можна поступово отримати квартири, в які проінвестовані кошти: коли інвестори володіють повним об’ємом інформації про будівельний об’єкт і можуть нею скористатися, а також шляхом об’єднання інвесторів. Адже масовість в нашому суспільстві дає результат.
Виконавчий директор Асоціації, юрист Тетяна Яковенко деталізувала правові питання, наголосила на важливості володіти інформацією для складання юридичного висновку, вказала на джерела походження інформації, способи її отримання. «Лідери ініціативних груп повинні чітко розуміти обсяг своєї роботи, адже кожен з них представляє окремі об’єкти, і повинен правильно засвоїти отриману інформацію та передати її іншим інвесторам зі своїх об’єднань», додала пані Тетяна.
Також організатори семінару розповіли інвесторам про організацію масових заходів, до яких часто вдаються постраждалі інвестори, щоб привернути увагу влади до проблеми довгобудів, та роботу з засобами масової інформації, через які слід доносити інформацію до ширшого кола громадян.
Отримавши чимало корисної інформації та провівши шестигодинний діалог, інвестори вирішили активізувати свої зусилля для завершення будівництва на своїх об’єктах. Також усі разом домовилися зустрітися ще раз і запросити до спільного діалогу таких же постраждалих інвесторів з інших куточків держави. Асоціація і в подальшому буде ініціювати проведення подібних заходів для постраждалих інвесторів.
Прес-служба Асоціації