Еще по теме:

назад к фильтрам

Реформа галузі ЖКГ в Україні не ефективна, - Рахункова палата Україна
Сентябрь 16, 2011 

Спрямовані на реформування галузі ЖКГ в 2009-2010 роках та першому півріччі 2011 року бюджетні кошти витрачалися неефективно та з порушеннями чинного законодавства, про це повідомляє прес-служба Рахункової палати України.

Мінжитлокомунгосп як головний розпорядник коштів на виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ не забезпечив досягнення її цілі, зокрема підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства, задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах. Окремі положення програми не відповідають вимогам закону України "Про державні цільові програми" і порядку розроблення та виконання державних цільових програм, що робить неможливим виконання визначених Загальнодержавною програмою завдань. Зокрема, прогнозний обсяг фінансування її заходів у сумі 23, 4 млрд грн визначений тільки з держбюджету, по інших джерел обсяги фінансування не визначені.
Створена для забезпечення взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міжвідомча комісія з проведення реформування ЖКГ, за відсутності належного контролю з боку уряду, в 2010-2011 роках фактично не діяла.
Так само варто відзначити, що непослідовна тарифна політика зумовила хронічну і постійно зростаючу збитковість підприємств ЖКГ: у 2009-2010 роках. їхні збитки зросли з 1,5 млрд грн до 3,3 млрд грн., а кредиторська заборгованість на початок 2011 р. року досягла 20 млрд грн.


Назад Печать