Еще по теме:

назад к фильтрам

Реформа Януковича про єдиний тариф ЖКГ провалилася
Ноябрь 07, 2011 

Чергова реформаторська ідея президента Віктора Януковича - про єдиний тариф на житлово-комунальні послуги - благополучно провалилася. Про це пише в своїй статті для "Дзеркала тижня" Олександр Сергієнко, директор Аналітично-дослідницького центру "Інститут міста".

"Спочатку її тихо трансформували в ідею про єдину методику розрахунку тарифу, а коли та була розроблена, виявилося, що вона мало відрізняється від тієї, що вже існувала до всіх цих "нових" ідей. У новій методиці, як і в старій, просто перераховуються всілякі статті валових витрат підприємств, які спустошують гаманці трудящих", - відзначає автор.

"Адже експерти мріяли зовсім про інше - про обмеження статей витрат і фіксації тарифу на певному рівні, що змусило б комунальників піти на зниження собівартості послуг, технічне переозброєння тощо", - йдеться в статті. Автор матеріалу нагадує, що міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк запропонував органам місцевого самоврядування визначити та організувати оптимальну систему життєзабезпечення для кожного регіону та сучасну структуру управління цією системою.

"Чи варто це розуміти так, що в Житомирі, наприклад, місцева міськрада може продати водоканал в приватні руки, тоді як у Донецьку - залишити в комунальній власності? Цікаво, як географія або клімат регіону може впливати на "оптимальність"?" - задається питанням автор.

"Чомусь відразу згадуються історії про те, як різні уряди намагалися домовлятися з власниками нафтопереробних заводів у періоди посівних кампаній. У результаті часто виявлялося, що на всіх заводах в цей час заплановані планові ремонти. Мимоволі думаєш, а якщо раптом приватизований "Київводоканал" зупиниться на "плановий ремонт"? Тоді що, команда Олександра Попова буде гнати танкери з питною водою з Туреччини - по Чорному морю і вгору по Дніпру?" - запитує автор матеріалу.

"Вам буде смішно, а може, сумно, якщо стратегічні об&lquot;єкти життєзабезпечення міста потраплять у приватну власність, як, наприклад, в Києві, де 39,98% акцій рідного "Київенерго" вже перебувають у руках однієї людини? І ми навіть знаємо ім&lquot;я цієї людини. До речі, перерахували киянам вартість опалення, коли вони мерзли в попередні зими через "зниження тиску газу"?" - нагадує директор "Інституту міста".

Раніше повідомлялося, що донецька влада зобов&lquot;язана знизити тарифи на послуги ЖКГ у Донецьку і повернути їх на рівень лютого поточного року.


Назад Печать