Еще по теме:

назад к фильтрам

Ринок іпотеки з кризи не вийде
Октябрь 02, 2012 

Ринок іпотеки до кінця року з кризи не вийде. Вважають рієлтери. Мовляв, фінансовим установам бракує коштів, аби видавати великі позики на довгий термін.

Середня ставка на подібні кредити вже сягнула 20,5%. Згідно з данними державної служби статистики, за рік зарплати українців зросли майже на 15 процентів. Та звертатися до банків за грошима вони не поспішають.

Людмила Логачова, заступник генерального директора агентства нерухомості: "В основном докредитовываются немножко - процентов 20. Максимум. Если не хватает. Люди после кризиса боятся  в такую долговую яму заходить. Стабильности нет. Нет уверенности в завтрашнем дне. И люди пользуются средствами, которые у них есть".

Іпотеку банки нині дають лише одному з десяти клієнтів. До того ж, вимагають якнайшвидшого повернення коштів.

Дмитро Власов, заступник голови правління комерційного банку: "До 10-ти років банки видають кредити. До 10-ти років. І ставка до 30-ти відсотків. це в гривні. До кризи 2008 року були банки, які видавали іпотечні кредити до 30 років. Дуже великі суми там були. Порядку мільйона гривень на купівлю квартири".

Тим часом забудовники активно пропонують наддешеве житло. За квартиру просять від 23-ти до 30-ти тисяч доларів. Та ріелтери радять обходити таку рекламу десятою дорогою. Мовляв, за ці кошти компанії намагаються продати лише вириті котловани або квартири в багатоповерхівках, які зведуть через кілька років. І вже тоді сформують справжні прайси.

Олександр Бондаренко, глава Національної ради рієлтерської палати України: "Ціна тисячу доларів за квадратний метр - ну це... якщо 30-метрова, то має бути 30 тисяч. Розумієте? 30 метрів квартира однокімнатна  - така стандартна - радянських часів. То це нормальна ціна. А якщо 23 - то що це має бути 23 квадратних метра? Нащо воно вам?"

Нині за ціною у тисячу доларів за квадратний метр  можна знайти житло на первинному ринку на околиці Києва. Що ближче до центру - то дорожче. Там просять у середньому півтори тисячі.

На вторинному ринку метр обійдеться у 1804 долари. Однокімнатну "гостинку" можна придбати за 53 тисячі умовних одиниць. Трикімнатну - за 125 тисяч. Принаймні такі ціни називають посередники. Звісно з урахуванням своєї вигоди.

Олена Лоскун, Сергій Колодій


Назад Печать