Еще по теме:

назад к фильтрам

Ряд будинків у Винниках можуть не отримати тепла з 15 жовтня
Октябрь 04, 2011 

 

Ряд житлових будинків у м. Винники біля Львова можуть не отримати тепла з 15 жовтня, оскільки мають борг перед ЛКП «Львівтеплоенерго» за надане теплопостачання. Про це 3 жовтня повідомив директор «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

«Велика проблема – борги двох гуртожитків «Львівавтокомплектації». Це 0,5 млн грн. Також у Винниках є борг 1,121 млнгрн, і незрозуміло, хто взагалі сьогодні буде замовником послуг. Там ліквідовано ЖЕК, і хто укладатиме з нами договір на надання послуг, невідомо», – розповів Пакіж.

На запитання, чи можуть згадані будинки через це не отримати тепла з 15 жовтня, він сказав: «Можуть». Раніше йшлося, що в таку ситуацію можуть потрапити шість житлових будинків у Винниках.

Водночас мер Львова Андрій Садовий зауважив, що у Львові невеликий відсоток будинків може не отримати тепла з 15 жовтня.

«До опалювального сезону всі мали б вирішити проблему з боргами. Думаю, будинки кооперативні будуть звертатися з проханням пізніше включити опалення, ми можемо піти їм назустріч. Всі житлові будинки будуть включатися за єдиною схемою. Система не ідеальна, вона існує багато десятиліть. Тому бажано, щоб люди були вдома, коли включатимуть тепло, і телефонували, якщо будуть проблеми, щоб їх могли вчасно поправити», – сказав мер.

Також Степан Пакіж додав, що станом на 16:00 п’ятниці, 30 вересня, у закладах медицини водою заповнено системи опалення у всіх будівлях. Йдеться про міські заклади охорони здоров’я.

«Серед обласних (які розташовані на території Львова, – ред.) – не заповнено системи опалення лише у двох – на вул. Гашека (регіональний онкологічний центр) та на вул. Науковій,49. За день-два вони будуть повністю заповнені. Серед закладів освіти з 138 заповнено системи опалення у 129. Залишилось дев’ять закладів, також заповнимо за один-два дні. Якщо надійде команда подавати тепло, скажімо, в середу, ми будемо готові його подавати. Щодо житлових будинків, з 1 644 будинків системи опалення у 1 202 вже заповнено. Працюємо за графіком заповнення», – сказав Степан Пакіж.

Зазначимо, раніше йшлося про те, що у Львові до 26 будинків можуть не подати теплопостачання з початком опалювального сезону у жовтні через борги за спожите тепло.

Як інформував ZAXID.NET, за словами голови комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міської ради Івана Гринди, у Винниках «зухвала ситуація».

«Мер не йде на контакт. Знаємо, що люди платять в ЖЕК, але Винниківська міська рада не перераховує гроші до «Львівтеплоенерго» за надані послуги. Є загроза, що вони не отримають тепла», – сказав депутат.

Додамо, мер Львова запевняє, що опалювальний сезон в місті почнеться традиційно – з 15 жовтня.

Нагадаємо, на сьогодні держава має відшкодувати ЛКП «Львівтеплоенерго» 97 млнгрн за різницю в тарифах. На кінець вересня цього року підприємство мало борг за газ у сумі 200 млнгрн, з них 97 млнгрн – це різниця в тарифах, яку має покрити держава. Поточний борг за газ становив 22 млн грн. Борг мешканців Львова за надане тепло і гарячу воду становив 65 млн грн. 

 


Назад Печать