Еще по теме:

назад к фильтрам

А що для Вас доступне житло?
Декабрь 02, 2011 

Що для вас доступне житло? Як виявилось для кожного із нас ці слова тлумачаться по-різному. Для інвесторів це нормальні квартири з комунікаціями в добудованому будинку. От лише проблема, що забудовники та чиновники бачать доступне житло трошки іншими очима. 

Саме це не можуть вирішити між собою інвестори та забудовник ЖК «Петрівське». Так у 2008 році інвестори уклали угоди між ККУП «Фінансовою компанією «Житло-Інвест» (директор Сірий Михайло Валентинович) та ТОВ «Екобуд» (генеральний директор Сербін Андрій Юрійович), забудовником виступає ТОВ «Бастіон 2005» (директор – Татаренко Павло Миколайович), сплативши у цьому ж році повну вартість квартир. Термін введення об’єкта будівництва в експлуатацію був зазначений 4-м кварталом 2008 року. Хоча будинок фактично зданий в експлуатацію у червні 2011 року, практично жити в ньому не можливо.

Будівництво тривало майже три роки. А в 2010 році взагалі зупинилось. Так в тому ж році за результатами роботи Міжвідомчої комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, на добудову яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватись кошти, створеної Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, між Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та ККУП «Фінансовою компанією «Житло-Інвест» було укладено договори про будівництво доступного житла у 5 черзі ЖК «Петрівське».

Завдяки участі Фонду, будинок у червні 2011 року був зданий в експлуатацію. Проте умов для проживання там не створено. Відповідно до проекту опалення квартир індивідуальне, за допомогою газових котлів. Газ в 5 чергу не подадуть, поки у всіх квартирах не буде встановлено газове обладнання. В 20 квартирах, котрі придбані за державною програмою газові котли встановили, однак 128 квартир залишається і надалі без них. Також, ЖК «Петрівське» позбавлений можливості отримати послуги водопостачання та водовідведення, оскільки забудовник не виконав свої зобов’язання зі збільшення продуктивності насосної станції та каналізаційного колектора перед водоканалом.

Через фінансові проблеми 20 сімей з дітьми заселились у свої не придатні до життя квартири і їх виживання у зимовий період стоїть під знаком питання. Інші 188 сімей змушені і надалі винаймати житло фактично маючі свої власні квартири.

23 листопада відбулася зустріч з першим заступником Міністра Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Аліповим Олександром Миколайовичем. За участі ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», члени ініціативної групи ЖК «Петрівське» намагались довідатись за якими критеріям вибираються об’єкти і забудовники, чому не враховується їх ділова репутація та попередні проблеми під час будівництва. Олександр Миколайович відповів, що всі забудовники обираються Тендерним комітетом, а об’єкти обираються в залежності від їх статусу недобудов та надходження коштів по державній програмі. Також, пан Аліпов пообіцяв взяти на контроль питання щодо об’єкту ЖК «Петрівське».

Інвестори надіються, що чиновники хоч такого рівня зможуть розібратися в ситуації та посприяють в праві отримання нормального доступного житла. Адже, ініціативна група ЖК «Петрівське» попередньо зверталась не в одну інстанцію, проте питання і досі залишається відкритим.

 Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать