Еще по теме:

назад к фильтрам

Ситуація на ринку оренди житла Харкова нагадує докризовий період
Сентябрь 21, 2011 

У серпні 2011 року ринок оренди нерухомості Харкова пожвавився, а орендні ставки демонстрували значне зростання порівняно з липнем поточного року.

Такі результати аналізу, проведеного фахівцями служби маркетингу компанії "Харківське агентство нерухомості". За їхніми даними, в серпні в порівнянні з попереднім місяцем ціни оренди нерухомості зросли в середньому на 15-17%.

Крім того, за минулий рік орендні ставки житла в Харкові підвищились на 300-800 гривень. Так, середня вартість оренди однокімнатної квартири зросла за цей період на 300-500 гривень, двокімнатної - на 300-800 гривень. В даний час орендні ставки становлять 1500 і 2000 гривень відповідно.

За словами директора філії компанії "Харківське агентство нерухомості" Андрія Правдіна, орендувати квартиру в серпні цього року було значно складніше, ніж у минулому році, що говорить про значну активізацію сегмента оренди. "Зараз ситуація на ринку оренди Харкова нагадує докризовий період. Тоді, в 2008 році, при традиційному напливі студентів у серпні-вересні пошук квартири для оренди ставав справжньою проблемою. Внаслідок підвищення попиту відбувався і зліт цін. Зараз ситуація повторюється", - підкреслив Андрій Правдін.

Крім того, зазначив експерт, у серпні підвищився попит на житло економ-класу - найбільш затребуваними стали однокімнатні квартири, вартість оренди яких не перевищує 2 тисяч гривень. При цьому, орендарі в першу чергу орієнтувалися на ціну, а місце розташування квартири, віддаленість від станцій метро та інфраструктура району грали другорядну роль.

За прогнозами фахівців, підвищення орендних ставок на житлову нерухомість продовжиться на початку опалювального сезону - у другій половині жовтня. Оренда подорожчає на тлі очікувань щодо підвищення тарифів на послуги ЖКГ, вважають експерти.


Назад Печать