Еще по теме:

назад к фильтрам

Соціальні житлові ініціативи Президента мають бути реалізовані найближчим часом
Март 19, 2012 

Відповідаючи на запитання журналістів щодо перспектив реалізації соціальних ініціатив Президента стосовно доступного житла, під час прес-конференції 14 березня голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін повідомив, що для цього вже є законодавче підґрунтя.

Зокрема, у Законі України щодо вдосконалення держрегулювання у сфері містобудівної діяльності, від 22.12.2011 р. № 4220, що набув чинності у січні цього року передбачена можливість пільгового іпотечного кредитування Фондом, як виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла, за рахунок бюджетних коштів із застосуванням процентної ставки у розмірі 3 % річних.

Фонд також має досвід реалізації програми часткової компенсації процентних ставок за кредитами комерційних банків, і в разі застосування цієї схеми є лише одне застереження: у витратах майбутніх бюджетних періодів кошти на компенсацію повинні бути віднесені до так званих «захищених статей».

Як зазначив Л. Рисухін, головним є те, що прийнято політичне рішення стосовно запровадження такої програми, і зараз в органах влади іде дуже напружена робота з розробки механізмів реалізації цього завдання. Протягом місяця-двох такі механізми мають бути відпрацьовані і запущені в дію.

Нагадаємо, Президент України 7 березня на розширеному засідання уряду заявив, що в Україні найближчим часом має запрацювати держпрограмою, згідно з якою громадяни України отримають можливість брати кредити на купівлю житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.


Назад Печать