Еще по теме:

назад к фильтрам

Соціальна ініціатива Президента молодим сім&lquot;ям - не по кишені
Август 16, 2012 

А ось дешеве житло виявилося не дуже доступним. Соціальна ініціатива Президента молодим сім"ям - не по кишені. Взяти кредити вирішили близько 6 000 українців. Проте наразі договори з банками уклали лише 40. Та й потрібних квартир, як виявилося, також недостатньо.

Державна програма доступного житла головно для нових сімей, проте більшості молоді вона не по кишені. Українців відлякує чималий перший внесок - від шістдесяти до 150 тисяч гривень. Держава пообіцяла кожному, хто братиме такий іпотечний кредит, здешевити його на тринадцять відсотків. Проте компенсацію можна отримати лише після того, як позичальник оплатить цю суму в банку.

Олександр Непомнящий, директор департаменту держпрограм мінрегіонбуду: "Люди опасаются будет ли выплачивается компенсация все 15 лет или нет. Это одна из позиций, по которых есть опасение у людей. Сейчас у ВР есть законопроект, разработанный КМ, который предусматривает прямую норму закона, если его примут, о том, что каждый год, начиная з 13-го, будут предусматриваться деньги на компенсацию этой программы".

Олександр Дубихвіст, директор департаменту НБУ: "Вистачить, і я можу впевнено сказати, що навіть кошти залишаться. Простий розрахунок, який можна зробити, показує, що якщо ми почнемо видавати кредити сьогодні і будемо рівномірно видавати їх кожен день, то щоб освоїти цей мільярд нам треба збільшити іпотечний портфель на 25 млрд".

Банкіри підтверджують: грошей вистачить. І додають - бо потрібних квартир обмаль. Уряд висунув вимогу - кредитуватимуть покупки виключно того помешкання, площа якого не перевищує 72,5 квадрати. А в новобудовах таких майже немає.

Олена Дмітрієва, заступник голови правління банку: "Есть в настоящий момент сложности в наших заемщиков, потому что не во всех регионах есть квартиры. Например, до сих пор нету квартир в Одессе, нет квартир в Черновцах, нет квартир в Запорожье, нет в Донецке, которые могли бы наши заемщики взять в кредит".

Поки що здешевлених кредитів отримали лише близько 40 громадян України. Майже 6 000 - у пошуках документів, грошей, квартири чи просто в роздумах.

Уляна Дрючкова, Олександр Черняк, Телеканал UBR.


Назад Печать