Еще по теме:

назад к фильтрам

Судове слідство і невідома доля пайовиків Тернополя
Август 11, 2011 

«Тернопільська фірма «Будівельник» (далі – ТФ «Будівельник») заморозила 24 об’єкти Тернополя, внаслідок чого кількість постраждалих інвесторів поповнилась ще трьома тисячами осіб.

До переліку довгобудів Тернополя потрапив об’єкт по вул. Львівська, 1, будівництво якого мало завершитися ще у 4-му кварталі 2010 року. Проект передбачав будівництво 120 квартир і 22-х критих автомобільних стоянок приблизною вартістю 26 млн. грн. На сьогоднішній день рівень готовності об’єкта за оцінкою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю не перевищує 30%, що складає суму близько 10 млн. грн.

Замовником будівництва виступає приватне підприємство «Марс-Буд», генпідрядником – ТФ «Будівельник». Засновником обох компаній є Щепановський Зеновій Васильович. Це лише початок будівельної афери, а її наслідком на сьогоднішній день є арешт 16 червня 2011 року пана Щепановського та розгляд питання щодо довгобудів в суді.

Порушення правових процедур з будівництвом було помітне вже на етапі укладення договору про пайову участь. Відповідно до Закону України «Про інвестиційну діяльність», заборонене пряме залучення коштів від фізичних осіб для будівництва об’єктів житлового фонду. Така процедура здійснюється через фонди фінансування будівництва (ФФБ).

Будівництво на об’єкті за адресою Львівська, 1 припинилося ще на початку 2010 року. Інвестори вирішили відстоювати свої права спільно і 108 пайовиків об’єднались в Споживчий кооператив (Житлово-будівельний кооператив (ЖБК) «Львівська, 1». Члени кооперативу підготували низку звернень до органів державної влади, місцевого самоврядування й правоохоронних структур.

Правозахисники ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» підготували проект позовної заяви до Господарського суду в Тернопільській області про визнання за споживчим кооперативом права власності на об’єкт незавершеного будівництва за адресою м. Тернопіль, вул. Львівська, 1, та стягнення грошових коштів з замовника і генпідрядника за договором будівельного підряду.

На всі звернення пайовики з вул. Львівської, 1 отримали відповіді. Так, заступник начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Б. Ваврик у листі-відповіді зазначив, що оскільки дозвіл на виконання будівельних робіт діючий, претензій до ТФ «Будівельник» немає. Лист надійшов 24 листопада 2010 року, а дозвіл, про який йшлося у листі, був дійсний до 31 грудня 2010 року. Крім того, Б. Ваврик послався на п. 4 ст. 3 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», у якому йдеться про те, що до 1 січня 2012 року фізичні та юридичні особи не можуть розривати угоди з будівельними організаціями, навіть якщо ті не виконують своїх зобов’язань.

Прокуратура у відповідь на звернення повідомила, що не може перевірити законність діяльності ТФ «Будівельник» щодо будівництва об’єкта на вул. Львівській, 1 у зв’язку з тим, що 9 грудня 2010 р. було порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовими особами ТФ «Будівельник» під час отримання кредитів у ПАБ «Райффайзен Банк Аваль», вилучено документацію підприємства й комп’ютерну техніку.

Сам Зеновій Щепановський щоразу надавав суперечливу інформацію про хід будівництва й плани щодо його можливого завершення, намагаючись перекласти відповідальність за припинення будівельних робіт на міську владу, яку звинувачував у не конструктивності дій.

У січні 2011 року пайовики вул. Львівської, 1 провели мітинги біля стін Тернопільської ОДА. За результатами мітингів було ухвалено резолюцію у якій висувалась вимога перевірки законності використання коштів пайовиків. Голова ОДА Валентин Хоптян заявив, що якщо до 10 лютого будівництво не відновиться, він зобов’яже пана Щепановського передати об’єкти кооперативам. Останній від цього відмовився.

Також Зеновій Щепановський підписав меморандум про співпрацю з міським головою Тернополя Сергієм Надалом. Відповідно до документу, в першому кварталі 2011 року мали бути відновлені будівельні роботи на усіх 24-х об’єктах. 10 лютого на нараді в голови ОДА прозвучало повідомлення, що відновились роботи на одному об’єктів й підготували до здачі ще два. За свідченням пайовиків, на вул. Львівська, 1 за місяць вибудували лише дві стіни.

Через місяць пайовики підготували чергове колективне звернення до органів влади щодо виконання результатів мітингу. 14 березня міський голова на прес-конференції заявив, що міська влада свої обіцянки виконала, і надала дозволи на ведення будівельних робіт. Натомість ТФ «Будівельник» своїх зобов’язань не виконує. С. Надал також повідомив, що, за його інформацією, фірму готують до банкрутства. Вже 26 квітня 2011 року Господарський суд Тернопільської області виніс ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство ТФ «Будівельник».

7 червня цього року пайовики вкотре пікетували Тернопільську ОДА. Інвестори стверджують, що від них приховують результати перевірок. За інформацією ініціативних груп, підприємства корпорації продовжують залучати кошти населення та укладати договори пайової участі в будівництві житлових будинків, у тому числі «задніми числами». Таким чином, можливість шахрайських дій попри численні перевірки та втручання правоохоронних структур досі не усунута.Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать