Еще по теме:

назад к фильтрам

Учасники Форуму ОСББ підготували резолюцію до представників влади
Ноябрь 01, 2011 

27-28 жовтня у Львові пройшов другий Всеукраїнський форум ОСББ, який прийняв близько 150 учасників з 24 областей України та Криму. Учасники Форуму обговорили проблемні питання сфери та підготували резолюцію до органів центральної та місцевої влади.

На думку учасників Форуму. основними причинами нинішніх проблем ОСББ в Україні є: спотворене тлумачення статусу об’єднань співвласників багатоквартирних будинків; нав’язування підприємствами-монополістами (що надають комунальні послуги) невигідних договорів; вимоги сплачувати податки і збори, які не стосуються діяльності ОСББ; а також загалом труднощі створення таких об’єднань, бюрократичні перепони для проведення капітальних ремонтів, брак коштів тощо.

Але найголовнішим та найбільш очікуваним результатом Форуму стало напрацювання резолюції, у котрій учасники Форуму звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування з вимогою забезпечити:

· якнайшвидше прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку»;

· припинення незаконної практики нав’язування ОСББ статусу виконавця послуг;

· висування вимог «погоджувати» або «затверджувати» розмір внесків і платежів членів ОСББ в органах місцевого самоврядування, висування вимог до ОСББ отримувати різноманітні ліцензії та дозволи;

· спрощення порядку реорганізації ЖБК в ОСББ.

· спрощення порядку отримання дозвільної документації на проведення капітального ремонту та санації (термомодернізації) багатоквартирного будинку ОСББ.

Цю резолюцію було надіслано усім учасникам для доопрацювання та отримання від них підписів на підтримку, після чого її скерують за призначенням.

Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов, який взяв участь у Форумі, пообіцяв підтримати резолюцію. «Міністерство сьогодні має політичну волю зробити так, щоб ефективний власник в Україні відбувся. Ми плануємо створити в Міністерстві Координаційний центр сприяння ОСББ, а також пропоную провести з’їзд керівників ОСББ», – зазначив пан Аліпов.

Окрім зверненої до влади резолюції, проект передбачає видання посібника «ОСББ: практичні поради», який планується опублікувати на початку грудня.

Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать