Еще по теме:

назад к фильтрам

Українці встають в чергу за доступним житлом від Президента
Июль 13, 2012 

За період з 6 по 13 липня кількість громадян-учасників соціальної ініціативи Президента "Доступне житло" збільшилась. Це стало закономірним результатом посилення роз’яснювальної роботи у регіонах і спрощення умов участі для громадян, рішення щодо яких були ухвалені Урядом нещодавно.

Таку думку висловив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, коментуючи поточні підсумки реалізації соціальної ініціативи Президента України.

"Програма постійно вдосконалюється, вдосконалюється механізм її безпосередньої реалізації на місцях, про неї стає відомо все більшій кількості людей. Динаміка позитивна, але щоб виконати поставлені завдання у регіонах, слід не зупинятися на досягнутому. Всі необхідні рішення для цього Урядом прийняті", – сказав Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, всі програми державної підтримки забезпечення громадян доступним житлом розглядаються у контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України. Посилено контролюється виконання програм молодіжного житлового будівництва та пільгового кредитування. За даними, які надійшли до Мінрегіону, за минулий тиждень забудовники запропонували для участь у програмі здешевлення іпотеки 639 квартир у 7 будинках. Тепер громадяни можуть обирати житло для придбання із 6606 квартир у 156 об’єктах.

Забудовники пропонують квартири у всіх без винятку регіонах країни. Кількість громадян, бажаючих взяти участь у програмі, за останній тиждень збільшилася на 94 людини, і на 13 липня досягла 8509 осіб. З моменту старту програми з позичальниками вже укладено 79 іпотечних договорів, з них 16 за минулий тиждень. Лідером за кількістю бажаючих громадян та виданих кредитів продовжує залишатися місто Київ. У столиці укладено 29 договорів та надано рівно стільки ж кредитів.

Причому за останній тиждень нові договори уклали з 6 киянами, а ще 13 учасникам програми видали кредити. Всього ж виявили бажання скористатися запропонованою можливістю поліпшити житлові умови 1326 жителів столиці. Разом з тим у 12 регіонах країни ще не укладено жодного договору та, відповідно, не видано жодного кредиту. Це Вінницька, Донецька, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області, а також Севастополь.

Загалом банками вже профінансовані 56 кредитів на загальну суму 14,7 млн. гривень. З них у Києві – 29 кредитів на загальну суму 9,9 млн. гривень, 7 кредитів у Сумській області на суму 1,1 млн. грн. По 6 кредитів профінансовані у Харківській та Полтавській областях, 3 – в Автономній Республіці Крим, по 1 кредиту у Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Рівненській та Чернігівській областях. Окрім здешевленої іпотеки активно реалізовуються інші державні програми у рамках соціальних ініціатив Президента України.

На умовах співфінансування, за якими держава оплачує 30% вартості будівництва житла, відібрано 193 учасника, з якими вже укладено договір. Видано 139 пільгових кредитів в рамках програми молодіжного житлового кредитування. Державною іпотечною установою профінансоване надання 379 кредитів.

Таким чином, разом по усіх житлових програмах доступного житла з початку року профінансоване придбання 767 квартир, з них 25 – протягом минулого тижня.


Назад Печать