Еще по теме:

назад к фильтрам

В НБУ підрахували, що банки багато заробляють на іпотеці
Октябрь 19, 2011 

Іпотека в Україні, заморожена на період кризи, поступово відтає, а кількість банків, які відновили кредитування житла, збільшується буквально щодня.

До кінця вересня кількість фінустанов, що надають іпотечні кредити, зросла до 40, а середні ставки стабілізувалися на рівні 16,7%. Тим часом у НБУ впевнені, що у банкірів сьогодні більш ніж достатньо ресурсів для зниження ставок з іпотеки. За словами першого заступника голови Нацбанку Юрія Колобова, оскільки за поточного рівня інфляції до 10% банки залучають гривню під 12-14%, кредити вони цілком можуть видавати під 15%.

Однак експерти ринку нерухомості впевнені: для того щоб умови позик повернулися на докризовий рівень, знадобиться кілька років.

А фахівці Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України і зовсім підрахували: для того щоб покупка житла стала доступною для української родини, члени якої мають середньостатистичні доходи від 2,5 до 5 тис. гривень на місяць, ставка іпотечного кредитування не повинна перевищувати 5% річних! Але це питання в найкращому випадку дуже далекої перспективи.


Назад Печать