Еще по теме:

назад к фильтрам

Всеукраїнська акція протесту "Марш парасольок"
Апрель 25, 2012 

25 квітня відбулася Всеукраїнська акція протесту «Марш парасольок» Організаторами заходу стали: Всеукраїнська громадська організація «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», громадська організація «Асоціація приватних інвесторів та власників», громадська організація «АктивІнвест», громадська організація «Союз інвесторів», громадська організація «Об&lquot;єднання пайовиків фірми «Консоль», громадська організація «Захист прав інвесторів. Головківська 5/7», громадська організація «Захист прав інвесторів «Альянсу».

Учасники заходу звернулися до влади аби привернути увагу до такої глобальної проблеми, як захист прав інвесторів житлового будівництва. На даний момент більше 120 тисяч українців не мають власного даху над головою, хоча і сплатили за свої квартири 100% вартості. Учасники акції вийшли під стіни Кабінету Міністрів України та Адміністрацію Президента України з такими вимогами:

1. Усвідомити масштаби нашої проблеми в Україні (120 000 сімей) та нарешті почати її реально вирішувати.

2. Негайно скликати нараду Кабінету Міністрів України для вироблення плану дій щодо невідкладного вирішення нашої проблеми у складі:
- Перший віце-прем’єр міністр України;
- Міністр фінансів України;
- Міністр внутрішніх справ України;
- Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
- Міністр економіки України;
- Міністр Юстиції України;
- Генеральний прокурор України;
- Голова Національного банку України;
- Голова Державної податкової служби України;
- Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг;
- ініціативна група інвесторів (перелік додається).

3. Прийняти Постанову Кабінету Міністрів України, якою затвердити перелік “проблемних” об’єктів житлового будівництва (список додається). На період до вирішення проблем завершення будівництва цих об’єктів створити Тимчасову урядову комісію з питань завершення будівництва цих об’єктів.

4. Притягнути до відповідальності осіб, внаслідок злочинів яких завдано значної шкоди інвесторам (список додається).

5. За безпосередньої участі ініціативної групи інвесторів розробити проект змін до законодавства з метою захисту прав інвесторів та вироблення механізму завершення будівництва проблемних об’єктівта та дієвого контролю за цільовим використанням коштів в майбутніх інвестиційних будівництвах.

Олексій Гончарук, президент ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» сказав: «Ми хочемо, щоб з нами почали рахуватися як з суб’єктом процесу, як із 120-ма тисячами людей, проблема яких потребує негайного вирішення...

Крім того, є потреба привернути увагу можновладців до того, що є люди, які мають відповідати за те, що ці проблеми з’явились. Адже, відверто кажучи, нікого з винних сьогодні не покарано. Більше того, кримінальні справи у цьому питанні з величезною кількістю потерпілих на достатньо великі суми збитків розглядаються районними слідчими, які не мають ані кваліфікації, ані реальних можливостей для розслідування справ такого масштабу. І — очевидно — за таких умов сподіватись, що ці справи буде доведено до нормального логічного завершення не доводиться.

Звісно, за нормальних умов із цими проблемами треба сідати за стіл, виробляти позиції й вирішувати проблеми спокійно, без надриву, без лозунгів і транспорантів. І ми вже пробували так робити. Результат — нульовий. Нас, проблемних інвесторів, не поменшало, навпаки, — збільшилось. У нашій країні форми конструктивного донесення проблематики просто не працюють.

Публічність — це єдиний спосіб діалогу з владою. Бо за таких умов вона просто змушена відповісти на твої проблеми, інакше ж буде погано виглядати в очах електорату. Будемо відвертими, ми маємо надію, що хтось напередодні виборів вирішить скористатися нагодою «попіаритися» й допомогти нам у наших проблемах...»

Президент ГО «Асоціація приватних інвесторів та власників», Тетяна Шальман наголосила на тому, що немає ще такої країни в світі, де б не був врегульований ринок – «інвестор житлового будівництва – замовник – забудовник». Немає такої країни, де на понад 4,5 тисяч об’єктів будівництва стоїть мертва тиша і ллються гіркі сльози людей, які від держави не отримали ні захисту, ні підтримки.
«У нас інвесторів незавершеного житлового будівництва замість дахів над головами, залишились лише парасольки та пусті обіцянки органів державної влади. Тому ми вийшли під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента для того, щоб відкрити очі нашій державі та врешті-решт показати масштаби нашої біди», зауважила пані Шальман.

Володимир Нікітін, президент ГО «АктивІнвест» сказав: «Діючі в Україні закони, дозволяють будівельним магнатам та шахраям, вільно користуватися нашими грошима і фактично не відповідати за свої дії, прикриваючись штучними фінансовими посередниками та інструментами.

Сьогодні ми звернулися до Уряду із вимогою утворити Робочу комісію при Кабінеті Міністрів України, до якої увійшли б представники всіх міністерств і відомств, від яких залежить питання ведення будівництва. Ця комісія повинна ініціювати зміни до законодавства, що давали б підґрунтя для створення дієвого механізму завершення будівництва проблемних об’єктів, контролю за цільовим використанням коштів інвесторів, визначення відповідальності забудовників, внаслідок діяльності яких завдано шкоди інтересам інвесторів та держави.»

Загалом, на акцію протесту під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента України вийшли представники більш ніж 50 об’єктів по м. Київу та Київської області. Також під владні стіни приїхали представники об’єктів з Житомира, Тернополя, Рівного, Львова, Полтави, Одеси, Іллічівська та АР Крим.

Паралельно столичній акції протесту під будівлі органів місцевого самоврядування та на будівельні майданчики вийшли інвестори м. Іллічівська, ГО «Союз інвесторів», ГО «Захист прав інвесторів. Головківська 5/7», ГО «Захист прав інвесторів «Альянсу» в          м. Одесі та ГО «Об&lquot;єднання пайовиків фірми «Консоль» в м. Севастополі.

Під час акції біля Кабінету Міністрів України відбулася зустріч представників інвесторів з представниками секретаріату Кабінету Міністрів України; Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства фінансів України. Рівень цієї зустрічі, що відбулася жодним чином влаштовувати інвесторів не може, адже осіб, які змогли б приймати рішення, серед чиновників не було.

Представники Кабінету Міністрів України пояснили цей факт виключно організаційною неможливістю скликати нараду на більш високому рівні та повідомили, що для цього їм потрібен певний час.

За результатами цієї зустрічі було досягнуто домовленості, що не пізніше ніж 3 травня 2012 року в Кабінеті Міністрів України буде скликана нарада у запропонованому інвесторами складі.

На нараді має бути визначений статус та формат роботи постійно діючої комісії з питань вирішення проблем добудови проблемних об’єктів.

Якщо до 3 травня 2012 року отримані інвесторами сьогодні обіцянки не будуть виконані – вони проведуть більш масштабну акцію протесту.

Довідка:

ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» – незалежна громадська організація, нейтральна до політичних партій та виборчих блоків. Організація діє на засадах добровільності, рівності своїх членів, самоуправління, законності і гласності. Дата створення Асоціації – лютий 2009 року.

Місія Асоціації – цивілізований ринок будівництва, в якому враховано інтереси всіх гравців: держави, забудовників, місцевих громад, банків-кредиторів, але перш за все – враховано та захищено інтереси приватних інвесторів.

Цілі діяльності – підвищення рівня самоорганізації інвесторів з метою спільного ефективного відстоювання своїх прав; зміна ставлення влади, забудовників та банків-кредиторів до проблем приватних інвесторів з метою врахування їхніх інтересів при прийнятті рішень; вдосконалення українського законодавства з метою захисту інтересів, перш за все, приватних інвесторів.

Контактні особи:
Анна Семоненко, ГО «Об&lquot;єднання пайовиків фірми «Консоль», м. Севастополь – 050 240 19 81;
Віктор Ткачов, ГО «Союз інвесторів», м. Одеса – 095 765 76 28;
Анастасія Станіславська, м. Іллічівськ Одеської області – 066 320 51 02;
Тетяна Яценко, ГО «Захист прав інвесторів. Головківська 5/7», м. Одеса – 097 214 01 10;
Оксана Дорохова, ГО «Захист прав інвесторів «Альянсу», м. Одеса – 048 798 95 70.

Руслана Величко, Прес-секретар
Асоціації Допомоги Постраждалим Інвесторам
(044) 228-28-42/(063) 187 41 06
info@investhelp.com.ua
www.investhelp.com.ua

Иллюстрации

 


Назад Печать