Еще по теме:

назад к фильтрам

Янукович заборонив виселення боржників на вулицю
Октябрь 17, 2011 

Президент Віктор Янукович підписав закон №3795-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг". Про це повідомляє прес-служба президента.

Даний документ Верховна рада прийняла 22 вересня під №7351 від 1 лютого 2011 року. За відповідний законопроект проголосували 239 народних депутатів.

1 серпня Віктор Янукович наклав вето на законопроект, після чого Рада прийняла його зі змінами президента.

Проект закону спрямований на вдосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи та частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.

Також законопроект передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на основі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підставу для звернення про стягнення рухомого майна боржника.

Передбачається, що особі, яка виселяється за необслуговування кредиту на житло, надається постійне жиле приміщення, вказане в рішенні суду.

Крім того, позичальник не зобов&lquot;язаний сплачувати кредитору додаткові комісії та збори, які не були зазначені в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальнику у прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.

Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після набрання законом чинності.

За матеріалами РБК-Україна


Назад Печать