Еще по теме:

назад к фильтрам

З.Шкутяк: українці бояться брати дешеву іпотеку через відсутність гарантій
Июнь 15, 2012 

Програма щодо доступного житла йде повільно через те, що населення боїться брати кредити, адже гарантії того, що держава протягом 15 років компенсуватиме відсотки, відсутня. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив голова підкомітету з питань житлово-комунального господарства Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, народний депутат від НУ-НС Зиновій Шкутяк.

Парламентарій зауважив, що 4 тис. – це є крапля в морі, адже зараз у черзі на отримання житла стоять близько 2 млн громадян.

Він відзначив, що програма щодо дешевого іпотечного кредитування йде повільно через відсутність довіри до таких кредитів у населення. "Це погано йде з простої причини, тому що немає стовідсоткових гарантій, що протягом 15 років з бюджету будуть виділятися кошти на покриття (часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами – Ред.)", – зауважив З.Шкутяк.

Він зазначив, що сьогодні цих гарантій ніхто не може дати. І тому виходить, що людина повністю бере відповідальність на себе. "Фактично людина сама підписує угоду. І якщо держава з якоїсь причини не компенсує ці відсотки, з державою війна буде слабенька, і з людини все одно будуть стягувати відсотки в повному обсязі…Сьогодні практично ніхто не оформляє цю іпотеку, тому що бояться, що завтра доведеться самому розраховуватися за кредит", – додав він.

На уточнююче запитання, наскільки можливість зниження планки доходів сім&lquot;ї для отримання дешевого іпотечного кредиту пожвавить ситуацію із програмою доступного житла, З.Шкутяк відповів, що це надасть невеликій кількості людей можливість взяти такі кредити, але водночас наголосив, що головною причиною все ж таки є недовіра населення та відсутність гарантій.

З.Шкутяк зауважив, що для того, щоб у програми дешевого іпотечного кредитування були гарантії, держава має запровадити заставу. "Під цю програму треба зробити заставу, і щоб не сталося, цю заставу можна буде продати та надалі забезпечувати людям виплату відсотків", – додав він.

Він відзначив, що як застава можуть використовуватися нерухомість, земля та інше державне майно.

Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський зазначив, що станом на сьогодні вже понад 4 тисячі громадян подали документи на отримання кредитів по програмі "Доступне житло".

Він зауважив, що сьогодні уряд розглядає пропозицію щодо зниження планки доходів на сім&lquot;ю.

"Тому що, якщо подивитися на необхідність сплачування відсотків і той дохід, який є, то можна говорити про те, що розглядати можливість зниження цієї планки можливо. Але ми сьогодні не поспішаємо, ми хочемо подивитись, як запрацює сама система, і після того робити певні висновки", – додав він.


Назад Печать