Еще по теме:

назад к фильтрам

Акція вдячності учасників програми «Пільгове молодіжне житлове кредитування» Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву
Декабрь 07, 2011 

У середу, 7 грудня, відбулася акція вдячності учасників програми «Пільгове молодіжне житлове кредитування» Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву за участі Всеукраїнської громадської організації «Асоціації допомоги постраждалим інвесторам» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Антикризова програма підтримки фізичних осіб-пайовиків будівництва житла».

Для того щоб допомогти учасникам програми «Пільгове молодіжне житлове кредитування» Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву діючим керівництвом Фонду, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Кабінетом Міністрів України за участі молоді, що потерпіла від незаконної оборудки колишніх посадовців Іпотечного центру, було розроблено проект Постанови, яка надає позичальникам можливість та надію на отримання молодими сім’ями власного даху над головою.

Ця Постанова про порядок, який визначає механізм надання кредитів на будівництво (придбання) житла Державною спеціалізованою фінансовою установою "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" особам, які є її позичальниками.


Спеціалісти ВГО «Асоціація допомоги постраждалих інвесторів» вважають, що дана постанова є позитивним зрушенням у діалозі між інвесторами та владою. Даний нормативно-правовий акт направлений на захист тих осіб, які визнані потерпілими у кримінальних справах, порушених в зв’язку з протиправними діями посадових осіб Молодіжного фонду. Варто зазначити, що джерелом фінансування будівництва є кошти, передбачені у державному бюджеті для будівництва (придбання) доступного житла. За неофіційними даними, на наступний рік ця сума становитиме 60 млн. грн.

Також позитивним є те, що зобов’язання за попередніми кредитами зупиняються, проте не назавжди, а на період до стягнення у встановленому законодавством порядку коштів із забудовника. Виходячи з нинішнього становища, таке стягнення не відбудеться в найближчий час та невідомо, чи відбудеться взагалі.

В той же час, декотрі інвестори досить негативно сприйняли дану Постанову, вважаючи, що нові боргові зобов’язання зможуть «накластись» на старі.

Крім того, Постановою зазначено, що Міжвідомча комісія з вирішення проблемних питань виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки самостійно обирає будинки, які прийматимуть участь у програмі. Таким чином, якщо попередньо інвестор обрав місцем свого майбутнього житла, наприклад, у м. Буча Київської області, то, зважаючи на стан об’єкту будівництва, він змушений буде змінити територію розташування (наприклад, обравши об’єкт в м. Суми), і, як наслідок, нести додаткові витрати та ризики.

Під час акції вдячності до учасників програми вийшов представник Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Михайло Шевченко, щоб забрати лист подяки. В якому учасники програми «Пільгове молодіжне житлове кредитування» Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву висловили свою подяку працівникам Уряду, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Молодіжного Фонду, що приймали участь у розробці Постанови, яка побачила світ 30 листопада 2011 року.

Разом з тим розуміючи, що до моменту отримання житла інвестори/позичальники повинні пройти ще деякий шлях. Вони мають надію, що владні органи не відступляться від взятого курсу та доведуть розпочату справу до свого логічного завершення. Сім’ї отримають обіцяне житло, а майже втрачена віра в існування справедливості знову займе своє місце у молодих серцях.

Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать