Еще по теме:

назад к фильтрам

В Україні спростять процес отримання дозволів у будівництві
Июнь 12, 2017 

10 червня 2017 року вступив в силу Закон України №1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який спрощує процедуру отримання дозвільної документації у будівництві, що сприятиме покращенню позиції України у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», а також може стати дієвим інструментом запобігання корупції у галузі.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

 «Сьогодні офіційно набрав чинності новий закон 1817 щодо удосконалення містобудівної діяльності. Він скасовує підходи щодо отримання дозвільних документів відповідно до категорії складності об’єктів будівництва і вдосконалює порядок оформлення дозвільної документації, у тому числі, в електронному вигляді. Це вагомий крок у дерегуляції галузі! Реалізація цього закону сприятиме суттєвому підвищенню позиції України у рейтингу Doing Business і стане дієвим антикорупційним інструментом», - сказав він.

Новий закон №1817 скасовує необхідність визначення об’єктів будівництва за категоріями складності для отримання дозвільних документів і передбачає їх отримання у відповідності до класу наслідків. 

Так, будівництво об’єктів середнього та значного класу наслідків – житлових комплексів, багатоповерхівок, соціальних споруд, торгових та офісних приміщень – буде здійснюватися виключно за наявності всіх необхідних документів, передбачених законодавством. Це знизить корупційні ризики та стане інструментом боротьби з незаконними забудовами. Натомість, для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, такі вимоги максимально спрощуються. Будівництво таких споруд можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Для ефективної дії нового закону Мінрегіон спільно зі спеціалістами, міжнародними та українськими експертами протягом 4-х останніх місяців працював над відповідним пакетом підзаконних актів. 

На засіданні Уряду 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв 11 основних постанов, необхідних для реалізації закону. Вони стосуються внесення змін до порядків: отримання дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію об’єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності; ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури; проведення експертизи проектів будівництва об’єктів; змін до положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України; переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг та інших нпа. Також Уряд затвердив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Нагадаємо, 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності (законопроект №4733-1). 8 лютого 2017 року закон підписав Президент.

посилання на оригінал статті: http://budport.com.ua/news/5857-v-ukrajni-sprostyat-proces-otrimannya-dozvoliv-u-budivnictvi

Назад Печать