Еще по теме:

назад к фильтрам

Близнюк: ЖКГ практично готове до початку опалювального сезону
Сентябрь 27, 2011 

Готовність житлово-комунального господарства України до початку опалювального сезону становить 98-100%, що дозволяє почати його вже 1 жовтня. Про це під час виїзної наради в Дарницькому районі Києва заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"На сьогоднішній день ми маємо показник 98-100% готовності в різних регіонах. Я можу стверджувати, що технічно котельні на 100% готові до подачі тепла. Я також готовий стверджувати, що практично на 100% готові до прийому тепла об&lquot;єкти соціальної сфери, житла", - сказав Близнюк, відзначивши, що деякі складнощі існують лише з підготовкою тепломагістралей.

"Але ось мережі з того, що нам було необхідно міняти... немає в нас цих ресурсів. Але заплановані на цей рік і апробовані, перевірені під навантаженням труби привели в порядок і тепер з меншим тиском, з меншими навантаженнями вони будуть готові не гірше, ніж це було в минулому році до опалювального сезону", - зазначив він.

За словами Близнюка, до початку опалювального сезону готові практично всі регіони, до 1 жовтня 2011 р. готовність складе 100%.

"Ми поставили завдання - до 1 жовтня почати опалювальний сезон - бути готовими. І ми будемо готові", - підкреслив міністр.

Раніше міністр заявив, що за звітами обласних державних адміністрацій, в рамках підготовки до опалювального сезону 2011/2012 рр., на 15 вересня в Україні комплексно підготовлено до зими 97,8% житлових будинків. Готовність об&lquot;єктів соцкультпобуту, водопровідно-каналізаційного господарства та котелень сягає понад 98%. Замінено 95% запланованих до ремонту тепломереж, відремонтовано 92% дорожнього покриття від запланованого, підготовлено 95% техніки та заготовлено понад 90% необхідного піску та реагентів.

Крім того, міністр зазначив, що сьогодні в Україні засобами обліку теплової енергії забезпечено лише 25% об&lquot;єктів теплопостачання. За період з 1 липня по 20 вересня в котельнях встановлено тисячі теплолічильників. "Під час опалювального періоду встановлення приладів обліку ускладнене, але ця робота буде продовжена", - зазначив Близнюк.

Зі свого боку прем&lquot;єр-міністр України Микола Азаров доручив низці міністерств розробити п&lquot;ятирічний план переоснащення комунальних об&lquot;єктів, в першу чергу, що розташовані далеко від центрального теплопостачання, для оснащення їх новітніми технологіями енергозбереження.

Відзначимо, що раніше Микола Азаров дав доручення міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Бойку і Анатолію Близнюку контролювати підготовку до опалювального сезону. Також прем&lquot;єр-міністр зазначив, що 30% котелень ще не демонтовані і не завершено комплексну підготовку 20% житлового фонду.

19 серпня перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова заявила, що при будь-якому результаті газових переговорів з Росією, опалювальний сезон в Україні розпочнеться вчасно. За її словами, підвищення цін на комунальні послуги не виключається, оскільки при процесах інфляції, "а це відбувається в будь-якій країні", коректування робиться завжди при формуванні ціни на товари та послуги.

Зі свого боку начальник головного управління житлового господарства КМДА Володимир Стороженко також повідомив, що опалювальний сезон у Києві розпочнеться вчасно.

Раніше повідомлялося, що в підземних газових сховищах НАК "Нафтогаз України" станом на 22 червня накопичено 24 млрд куб. м газу. "Цього досить для того, щоб пройти опалювальний сезон", - заявили тоді в Міненерговугілля.


Назад Печать