Еще по теме:

назад к фильтрам

Близнюк: жодного збільшення розміру квартплати не буде
Ноябрь 21, 2011 

Державні будівельні норми з 1 січня 2006 року встановили діючу і сьогодні остаточну формулу розрахунку загальної площі житла. Вона включає в себе обраховану відповідно до встановленого коефіцієнта площу кімнат, засклених та холодних балконів, лоджій та комор. Два із трьох коефіцієнтів діяли ще у радянські часи, а в січні 2006 було додано коефіцієнт для засклених балконів. Відтоді принцип обрахування загальної площі не змінювався. Проте у Житловому кодексі, який, з відповідними поправками, але діє ще з 1983 року, як визначення поняття загальної площі, так і формула її розрахунку були відсутні.

Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Насправді, внесення змін до статті 6 Житлового кодексу тільки фіксує наявний стан речей та вже існуючий порядок нарахування квартплати. Розрахунок загальної площі не змінюється, відповідно, площа, на яку нараховується плата, залишається незмінною», – наголосив Анатолій Близнюк.

Відповідно до державних будівельних норм та статті 6 Житлового кодексу Української РСР (чинного сьогодні), для балконів та терас встановлено коефіцієнт 0,3; для лоджій – 0,5; для засклених балконів – 0,8; для веранд, засклених лоджій та холодних комор – 1,0; для площі решти приміщень житла – 1,0.

Що це означає на практиці найкраще видно на прикладі. Якщо площа усіх приміщень квартири становить 35 кв. м, і помешкання має один незасклений балкон площею 2 кв. м, то загальна площа (на яку й нараховується квартплата), становитиме 35х1 + 2х0,3 = 35 + 0,6 = 35,6 кв. м.

Саме за такою схемою площа вираховувалася і здійснювалося нарахування квартирної плати протягом усіх попередніх років, щонайменше, з січня 2006 року. Тобто, жодного збільшення розміру квартплати не буде і бути не може. Будь-які спекуляції на цю тему є нічим іншим, як спробою свідомої дезінформації громадян та перекручуванням очевидних фактів.


Назад Печать