Еще по теме:

назад к фильтрам

Для будівництва доступного житла з бюджету слід виділити мінімум 6,5 млрд. грн, а не 200 млн.
Октябрь 11, 2011 

Для забезпечення громадян доступним житлом з держбюджету потрібно виділити мінімум 6,5 млрдгрн, заявив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Юрій Сербін.

Таку думку він висловив під час круглого столу «Відновлення житлового кредитування: чи можна зробити іпотеку доступною?», який провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

За словами народного депутата, такі держвливання у будівельну галузь дозволять знизити вартість квадратного метру до 70% від нинішнього рівня, а необхідний рівень доходів потенційних позичальників зменшити з 14 тис. грн до 8-9 тис. грн.

«Ті гроші, що закладені в бюджет наступного року на будівництво доступного житла — 200 млнгрн — це два стоквартирних будинки в м.Києві. Для всієї країни — це ніщо», — зауважив Ю.Сербін.

На думку нардепа, виділяти кошти для компенсації відсоткових ставок потрібно через ті банки, які мають досвід іпотечного кредитування. При цьому цей ресурс має бути цільовим та спрямовуватися на добудову незавершених об’єктів.

«Це для того, щоб не повторився негативний досвід часів кризи, коли іпотека видавалася людині на будь-який об&lquot;єкт, а потім виявилося, що на об&lquot;єкті купили лише 30% житла, будівельна організація-забудовник померла, а людина не має підстав повертати кредит», — констатував Ю.Сербін.


Назад Печать