Еще по теме:

назад к фильтрам

До свята Севастополь отримав 8 млн грн за програму «Доступне житло»
Июнь 15, 2012 

Місту Севастополю виділено 8 млн грн на реалізацію програми "Доступне житло". Про це УНН повідомили в прес-службі СМДА.

Згідно з програмою громадянин має можливість скористатися кредитом на купівлю житла під 16%, а держава компенсує йому 13%.

Для участі в програмі, за словами директора фонду, громадянин повинен зібрати певний перелік документів, який однаковий як для фонду, так і для банку. А саме: довідка про склад сім&lquot;ї, довідка про те, що громадянин стоїть на квартирному обліку, ідентифікаційний код, паспортні дані, при наявності дітей - свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб та довідка про доходи за 6 місяців.

"Ми робимо розрахунок для людини, що бажає взяти кредит, щоб він підходив під умови даної програми: середньомісячний дохід сім&lquot;ї не повинен перевищувати 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати в регіоні. На сьогодні це 2,9 тис. грн по регіону, тобто орієнтовно 30 тис. грн", - розповіла директор Севастопольського регіонального управління державного фонду "Сприяння молодіжному житловому будівництву" Юлія Ситова.

За її інформацією, іпотечний кредит видається при обов&lquot;язковому первинному внеску не менше 25% вартості квартири, при цьому площа квартири при покупці розраховується в межах 40 кв. м на одного або двох осіб, або до 58 кв. м на трьох і більше осіб.

"За подібною програмою ми вже працювали в 2005 році, тоді уклали договори близько 400 сімей. На сьогодні ми розраховуємо, що в програмі візьмуть участь в 1,5 - 2 рази більше севастопольців. До нас уже звертаються бажаючі взяти кредит на власне житло. При цьому на наступному тижні планується підписання низки договорів з часткової компенсації", - розповіла директор регіонального фонду.

Вона додала, що на цей рік Севастополю на дану програму виділено 8 млн грн. Орієнтовно цим зможуть скористатися близько 500 сімей.

Нагадаємо, 5 квітня 2012 Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок здешевлення вартості іпотечного кредитування для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Згідно з прийнятою постановою, дана категорія громадян без обмеження віку, може скористатися банківським кредитом для придбання власного житла на вигідних кредитних умовах. Кредит береться під 16%, відсотки протягом 15 років не змінюються, і держава компенсує 13%.

 

Сьогодні Севастополь відзначає день міста. Зі святом місто привітав Президент України Віктор Янукович.


Назад Печать