Еще по теме:

назад к фильтрам

Киянин намагається відстояти арештовану квартиру
Май 25, 2013 

Власники будинку хочуть відшкодувати збитки, завдані, на їхню думку, роботою форуму

Киянин Антон Панков, якого суд зобов&lquot;язав сплатити власникам елітного будинку Riviera Riverside 14 мільйонів гривень, намагається відстояти свою квартиру.

Днями суд Дніпровського району Києва задовольнив позов компанії "Д.І.А. Девелопмент", яка є замовником об&lquot;єкту і вважає, що через зареєстрований паном Панковим Клацнути сайт мешканців будинку суттєво знизилися темпи продажів квартир у ньому.

Окремо суд зобов&lquot;язав його сплатити групі компаній St. Sophia Homes, яка займається та управлінням нерухомістю, ще 800 тисяч гривень за використання назви компанії без її дозволу.

Антон Панков розповів ВВС Україна, що наразі він отримав лише резолютивну частину рішення суду, повний текст він очікує в понеділок.

На його квартиру в будинку Riviera Riverside, де він живе із дружиною та двома дітьми, наклали арешт. Зараз він намагається зареєструвати у ній дітей, аби таким чином зберегти житло.

"Моя дружина щойно була у паспортному столі, там також був представник забудовника, який на весь паспортний стіл кричав, що ця квартира під арештом. Хоча за законом ми маємо право реєструвати дітей і кого завгодно, бо це не відчуження або щось інше, що забороняє закон", - розповів мешканець.

Кореспонденти ВВС Україна не змогли зв&lquot;язатися із представниками компанії "Д.І.А. Девелопмент", аби взяти у них коментар з цього приводу. За інформацією в пресі, там не коментують ситуацію.

Закрити рота

Сайт stsophia.com.ua, через який компанії і звернулися до суду, зареєстрували в січні 2012 року. На ньому, зокрема, мешканці обговорювали якість обслуговування в будинку та інші питання.

За словами пана Панкова, його і сусідів вже давно турбує низка проблем, які не вирішував ні забудовник, ні обслуговуюча компанія. Зокрема, багато людей не можуть стати членами ОСББ (об&lquot;єднання співвласників багатоквартирних будинків). Це сталося через те, що його зареєстрували дві фізичні особи - перші власники квартир у будинку, які підписали угоду про управління об&lquot;єктом із власником.

Тепер мешканці скаржаться, що змушені оплачувати комунальні послуги за завищеними тарифами.

"Нам було дуже складно збиратися, обговорювати все, і ми вирішили, що нам потрібен форум, де всі зможуть висловити свою думку. На мені просто зареєстрований його домен", - розповів Антон Панков.

За його словами, наповненням сайту займалася інша людина, але "всіх собак повісили" саме на нього: "Мотив - закрити рота людям, які говорять правду про комплекс, а правда, на жаль, не зовсім солодка".

Відшкодувати збитки

"Нам було дуже складно збиратися, обговорювати все, і ми вирішили, що нам потрібен форум, де всі зможуть висловити свою думку"

Антон Панков, мешканець будинку

Компанія у тексті судового позову вказує, що на думку її власників, на сайті поширювали неправдиву інформацію про будинок, через що темпи продажу квартир у ньому із січня по квітень 2012 року впали на 43%.

"Дії власника сайту ввели в оману потенційних покупців квартир", - йдеться в позові.

Найняті компанією експерти оцінили завдані їй збитки в 14 мільйонів гривень.

Окрім того, St. Sophia Homes звинуватила мешканця у використанні їхнього товарного знаку та логотипу без дозволу і для відшкодування порушення авторських прав попросила суд стягнути з нього 800 тисяч гривень.

Антон Панков зі звинуваченнями не згоден. Він стверджує, що логотип із сайту прибрали одразу по тому, як до нього звернулися представники компанії. Також, за його словами, він не розуміє, чому названа така велика сума відшкодувань і як робота сайту пов&lquot;язана зі збитками компанії.

Мешканці обіцяють "фізичний опір"

Зараз Антон Панков готується подавати апеляцію на рішення суду. На його бік стали сусіди. За словами голови ініціативної групи мешканців будинку "Riviera Riverside" Олександра Кондратенка, люди постійно здають гроші на послуги адвокатів і ходять на судові засідання в якості свідків.

"Ми можемо вдатися до силового спротиву. Якщо в цій країні не буде правосуддя, я особисто стану на порозі квартири Антона Валерійовича і захищатиму його і його дітей тими засобами, якими вважатиму за потрібне", - розповів він ВВС Україна.

Адвокат Тетяна Монтян вважає, що змінити щось у цій ситуації складно. За її словами, цей випадок продемонстрував давно закладену в законодавстві проблему підставних ОСББ.

Але ситуація, яку вона називає "класичною акцією залякування", на її думку, є небезпечним прецедентом для інших компаній.

"Вибачте, якщо ви критикуєте якийсь товар, тому що він - реальне лайно, виходить, кожен виробник може засудити вас за падіння продажів? Це повний абсурд", - сказала вона ВВС Україна.


Назад Печать