Еще по теме:

назад к фильтрам

Найпоширеніші помилки іпотечних позичальників
Февраль 14, 2012 

Для того, щоб іпотека не перетворилася для вас у тяжку кабалу на довгі роки, переконайтеся, що ви не зробили жодної з перелічених помилок. 
Помилка перша - безтурботність. Іноді буває, що через два-три роки проживання у квартирі, придбаній в іпотеку, у неї раптом з&lquot;являється "законний власник". Судовий розгляд затягнеться на роки і навряд чи приведе до бажаного результату. Вашу заборгованість банку погасить страхова компанія, однак вкладені гроші вам ніхто не поверне. Для того, щоб цього не відбулося, ретельно перевіряйте юридичну чистоту об&lquot;єкта нерухомості. 
Помилка друга - лукавство. Не намагайтеся обдурити банк - однаково кредитний комітет виведе вас на чисту воду. Там засідають справжні професіонали і до того ж, прекрасні психологи. Ваш обман вони розкусять моментально. Крім того, обмеження в галузі доходу, що направляється на погашення іпотечних платежів, цілком виправдані. Ви й самі не зможете платити більше 50% зарплати без того, щоб сильно зачепити власні нтереси та позбавити сім&lquot;ю багатьох необхідних можливостей. 
Помилка третя - самовпевненість. Сьогодні у вас прекрасні відносини із другою половиною та з адміністрацією компанії, де ви працюєте. А завтра може виявитися, що сімейне щастя "тріщить по швах", а ваша фірма на грані банкрутства. Варто заздалегідь, ще до підписання іпотечного договору, передбачити як імовірні колізії спільного життя, так і можливість швидко підшукати інше місце роботи, з гарним рівнем доходу - достатнім для погашення іпотечного кредиту. 
Також, сумнівним моментом є й надія на те, що ви зумієте швидко знайти квартиру, що буде відповідати вашим вимогам (і вимогам банку!). Те, що пропонується по іпотеці, зазвичай гірше від варіантів за стовідсоткову оплату. І ріелтори, як правило, воліють продавати гарне житло за реальні гроші, не вплутуючись в іпотечну суєту. Не сподівайтеся також і на дешевизну. Купити в іпотеку квартиру в панельній п’ятиповерхівці ви не зможете - банк на це не піде, тому що в його плани не входять проблеми з житлом, що може в перспективі піти під знесення. 
Помилка четверта - неуважність. Перш ніж підписати іпотечний договір, уважно ознайомтеся з усіма його пунктами, з&lquot;ясуйте свої права та обов&lquot;язки, у тому числі - умови дострокового погашення, штрафні санкції за прострочення платежу, обставини негайного повернення кредиту, зміни процентних ставок і т.д. Ідеальний варіант - експертиза договору досвідченим юристом. 
Помилка п&lquot;ята - забудькуватість. Будьте уважні до строків внесення щомісячних платежів, не допускайте затримок. За кожний день прострочення банк нараховує штрафні санкції. А якщо клієнт регулярно зловживає довірою банку, то може виявитися віч-на-віч із жорсткою вимогою дострокового повернення кредиту в повному обсязі, разом з нарахованими відсотками, штрафами та пенею. Мало не здасться... І навпаки, пунктуальність при оплаті іпотечного кредиту може надалі виявитись корисною. По-перше, якщо виникнуть реальні проблеми - банк піде назустріч, а по-друге, це корисно для формування кредитної історії. 
Помилка шоста - жадібність. Як показує практика (і радять "колишні" позичальники), варто завжди мати про запас пару тисяч доларів. Іпотека повна підводних каменів. Цілком можливо, що банк "нав&lquot;яже" вам послуги конкретної страхової або оцінної компанії, і їхні розцінки виявляться набагато вищими від середньоринкових. Можливі несподівані сюрпризи з боку продавця або навіть ріелтора. Так що краще мати "загашник", щоб у вирішальний момент "не сісти в калошу". 
Помилка сьома - поспішність. Вигідні на перший погляд умови іпотеки при детальному вивченні можуть виявитися зовсім не такими привабливими для потенційного здобувача кредиту. Рекламуючи низьку процентну ставку, банки часто приховують інформацію про непомірно високі плати за надання кредиту, комісії за обслуговування рахунку і т.д. Крім цього, будьте готові до того, що процентна ставка буде для вас значно вищою, якщо ви одержуєте заробітну платню в конверті....


Назад Печать