Еще по теме:

назад к фильтрам

Первинний ринок в 2011 році заповнив пост-кризові втрати
Январь 30, 2012 

Обсяги будівництва на первинному ринку 2011 складалися переважно з об&lquot;єктів, припинених в 2009 і 2010 роках. Подальший розвиток ринку буде залежати від цінової політики забудовників.
На сьогоднішній день разом з відновленням будівництва відбувається відновлення довіри покупців до будівельного ринку. «Завершення будівництва заморожених» об&lquot;єктів відбулося завдяки залученню коштів від приватних покупців, - заявив директор інвестиційно-будівельної компанії «УМК» Володимир Кондратенко. - Тут свою роль зіграли декілька факторів. По-перше, це падіння середньої ціни на 12%, що стало непоганий мотивацією для придбання житла. По-друге, на тлі зниження довіри до валют і дорожчає золоту, покупка нерухомості виглядала більш привабливим способом зберегти свої гроші. Фактично покупці інвестували свої заощадження в квадратні метри, ніж вирішували своє житлове питання. І, по-третє, коли покупці побачили працюють крани, то зрозуміли, що будівництва поновилися і ринку нерухомості можна знову довіряти».
Надалі розвиток ринку первинного будівництва багато в чому залежатиме від цінової політики забудовників. «У 2012 році більшу роль на первинному ринку буде грати пропозиція житла економ-класу - покупці вже не женуться за престижем, а більш прагматично підходять до покупки нерухомості», - прогнозує Володимир Кондратенко.


Назад Печать