Еще по теме:

назад к фильтрам

Податок на нерухомість є, а платити нікому
Апрель 18, 2013 

Податок на нерухомість є, а платити нікому. Принаймні нардепам не до цього.

Податківці почали розсилати українцям квитанції для сплати нового збору. У міндоходів уже порахували - в середньому за квартиру із житловою площею понад 120 квадратів заплатити доведеться триста гривень, а за будинок на більше ніж двісті п’ятдесят метрів - вісімсот гривень. Хто платитиме за розкішне життя дізнавалася Уляна Дрючкова.

Площа квартири перевищує сто двадцять квадратів, а будинку двісті п’ятдесяти? - чекайте листів щастя від податкової. І готуйте гроші на новий збір. Його нарахують на ті метри, які перевищують норму. Проте таких у заможних працівників Ради, виявляється, майже немає.

Ірина Фаріон, народний депутат ВО "Свобода": "Сміється. Ви що - смішні? Все моє багатство тут і тут. Я мешкаю в двокімнатній квартирі - 47 квадратних метрів. Які проблеми. Я живу іншими цінностями ніж більшість тих, які тут перебувають".

Ксенія Ляпіна, народний депутат ВО "Батьківщина": "В мене маленька квартира і я не підпадаю під цей закон".

Вадим Колесніченко, народний депутат  Партії регіонів: "У меня нет, скажем так, облагаемого налогом излишка недвижимости.  У меня ж еще член семейства, не надо забивать, жену и сына".

А ось іще один регіонал Владислав Лук"янов велику квартиру начебто має, проте чи доведеться за неї платити, депутат поки що не знає.

Владислав Лук&lquot;янов, народний депутат Партії регіонів: "Я встановлюю правовий статус цієї нерухомості або недобудови і якщо чітко вдасться оформити  свідоцтво на нерухомість - то я думаю, що моя родина буде сплачувати цей податок".

Податок на нерухомість враховує лише житлову площу. За службові та технічні приміщення навіть на кілька тисяч квадратів гроші віддавати не доведеться. Тобто очевидно не платитимуть багатії ні за вілли з дачами, ні за басейни зі спортзалами. Поза оподаткуванням й квартири-офіси та орендовані приміщення. Щоправда, серед депутатів ми таки знайшли одного, який за нерухомість розрахується з державою.

Олег Тягнибок, голова во "Свобода": "Не київське, в мене є інше помешкання, одне в Києві, одне у Львові, де живе родина. Львівське помешкання має трошки більше ніж 120 метрів квадратних.  Ну звісно що доведеться платити".

Тим часом експерти уже підсумували - податок платитимуть не багатії, а середній клас. А ось  у провладних коридорах уже заговорили про можливий перегляд бази оподаткування. Тобто, щоб збір рахувати й за менші квартири та будинки. Фахівці ж радять чиновникам змінити підхід - замість квадратів взяти за основу вартість житла. Тоді справді заплатять багаті. А поки що в українців буде два місяці, аби сплатити за нерухомість за вже надісланими квитанціями.

Автор: Ульяна Дрючкова   


Назад Печать