Еще по теме:

назад к фильтрам

Правозахисники в судовому порядку відстояли право інвестора на квартиру
Август 09, 2011 

Судовий позов інвестора будівництва житлового будинку по вул. Київська, 174-а у м. Обухові щодо визнання недійсним договору іпотеки, укладеного між забудовником та банком у частині майнових прав на квартиру інвестора, суд задовольнив частково. А саме визнав недійсним, з моменту укладення договір іпотеки в частині передачі майнових прав на квартиру, що належить інвестору. 

Разом з тим, суд відмовив у задоволенні позовної вимоги стосовно вилучення записів про обтяження об’єкту нерухомого майна з Державного реєстру іпотек і Єдиного реєстру заборони відчуження об’єктів нерухомого майна.

Правозахисники ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам», які забезпечували юридичний супровід справи, вважають, що друга частина рішення є невмотивованою, адже з моменту визнання договору недійсним зникають підстави існування записів у реєстрі. Правозахисник Асоціації Володимир Боряк зазначив: «Загалом ми задоволені рішенням, проте будемо оскаржувати його у частині відмови вилучення записів з реєстрів».

Опис ситуації

У 2007 р. забудовник ТОВ «Перша українська індустріально-будівельна компанія» отримала великий кредит від ПАТ АКБ «Київ». У забезпечення виконання зобов’язання забудовник передав майнові права на зазначений будинок, тим самим фактично розпорядившись майном, яке вже йому не належало, оскільки майнові права на квартири належать фізичним особам – приватним інвесторам.

Правозахисники Асоціації наразі представляють у суді інтереси 7-ми інвесторів будівництва по вул. Київська 174-а у м. Обухові. 

Прес-служба Асоціації
 

 

Иллюстрации

 


Назад Печать