Еще по теме:

назад к фильтрам

Проблема довгобудів не цікавить державу
Сентябрь 25, 2012 

У вівторок, 25 вересня о 12.00 у медіа-холі інформаційного агентства «Українські національні новини» відбулась прес-конференція на тему: «Чому в Україні інвестування в житлове будівництво залишається грою в лотерею? Коли з Києва зникнуть довгобуди?»

Учасники прес-конференції обговорювали проблеми: як можна зупинити будівельні афери та повернути довіру інвесторів, намагалися вияснити причину існування проблеми довгобудів.

Володимир Височин, в. о. директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва сказав: «Тема проблеми інвестування в первинне житлове будівництво не нова. І для її вирішення потрібно разом, всім учасникам ринку, сісти за круглий стіл і починити вживати заходів, щоб її вирішувати». Височин наголосив на тому, що вплив на цю проблему центральний апарат не може мати.

Володимир Височин розповів: «Мінрегіон на разі збирає від місцевих органів виконавчої влади інформацію про всі будівельні об’єкти, котрі не введені в експлуатацію і таких об’єктів на даний момент вже є 600. Серед них проблемних порядку 200 об’єктів .»

«При Мінрегіоні ми маємо робочу групу, котра займається цим проблемним питанням. Вона була створена у травні внаслідок акції інвесторів під Кабінетом Міністрів України. Ми відпрацювали законопроекти та відправили їх в центральні органи влади на погодження» - , зауважив Володимир Височин.

Олександр Скубенко голова Громадської ради при Мінрегіонбуді зауважив, що з 2008 року при Мінрегіоні було прийнято близько 200 законопроектів на вирішення проблеми з довгобудами. Наголосив на тому, що вони працюють у даному напрямку.

Олексій Кулагін – президент будівельної компанії «ОМОКС», представник Конфедерації будівельників України сказав: «Що проблеми з довгобудами почались через те, що в Україні було валютне кредитування, а коли держава своїми діями не допомагає, а навпаки на той момент загнала проблему у глухий кут. То довгобуди стали вже спільною справою усіх.»

Кулагін зауважив, щоб вирішити проблему довгобудів потрібен стабільний економічний клімат.

Гончарук Олексій - голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» наголосив на тому: « До проблем приватних інвесторів держава справ не має. Абсолютно всі чиновники не хочуть займатися даною проблемою. Але водночас в Україні сотні забудовників, котрим держава і на разі дає спокійно працювати. Для того, щоб державі зрушити проблему довгобудів з місця не так багато потрібно . Це запровадити державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно в недобудованих. З моменту отримання дозволу на будівництво забудовник повинен чітко розуміти, що саме він збирається будувати. І тільки вже після цього вирішувати виставляти таку нерухомість на продаж. Тобто, продавати не повітря на папірцях, а майнові права на певну частину власності.»

«Ті проекти, що пропонує Мінрегіон – це імітацією вирішення, чи намагання вирішення масштабної всеукраїнської проблеми з недобудовами. А суть цих законопроектів про які говорив пан Височин цепередача проблемних об’єктів на баланс комунальних підприємств, простіше кажучи подібній структурі, як ЖЕК. Але чи дійсно зможе завершити будівництво таких об&lquot;єктів ЖЕК?» -, зауважив Олексій.

Також пан Гончарук наголосив для всіх, що доки йде передвиборча кампанія ми не намірені піднімати цю проблему. Але по закінченню виборів, ми інвестори поставимо питання про те, хто і як з державних службовців виконує свої обов’язки.

Прес-служба Асоціації

Иллюстрации

 


Назад Печать