Еще по теме:

назад к фильтрам

Підприємців залишили в житлових
Октябрь 28, 2011 

Малий бізнес не будуть виселяти з офісів, які розташовані в житлових будинках. Вчора президент Віктор Янукович ветував закон, яким парламент заборонив використовувати житлові квартири для виробничих потреб. У парламенті готові врахувати думку президента і змінити норму так, щоб вона стосувалася лише тих підприємців, офіси яких мають спільний з мешканцями вхід в будівлю. Експерти впевнені, що депутати лобіюють інтереси забудовників комерційної нерухомості.

Президент Віктор Янукович учора повернув до Верховної ради для повторного розгляду закон N3692-VI, яким 6 жовтня була змінена ст. 6 Житлового кодексу. У ній народні депутати Владислав Забарський (Партія регіонів), Олег Зарубінський (Народна партія) і Юрій Сербін ("БЮТ-Батьківщина") чітко визначили терміни "житлова" і "загальна" площі житлового об&lquot;єкта. Однак на етапі підготовки документа до другого читання комітет Верховної ради з питань регіонального розвитку, будівництва, містобудування і ЖКГ несподівано вніс в законопроект заборону на надання приміщень у житлових будинках для "потреб виробничого характеру". Зараз квартири не можна використовувати тільки для потреб "промислового характеру".

Глава держави впевнений, що мораторій на використання житла у виробничих цілях може призвести до "вимушеної зупинки підприємницької діяльності суб&lquot;єктами малого та середнього бізнесу". Мова йде про закриття перукарень, ательє з ремонту та пошиття одягу та взуття, нотаріальних контор. Заборона може торкнутися продуктових магазинів, банків. До того ж у Житловому кодексі залишається можливість "надавати нежитлові приміщення в житлових будинках для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру". Тому президент вимагає від депутатів повернути стару норму, яка стосується лише промислової діяльності в квартирах.

Крім цього, Віктор Янукович рекомендував парламенту не надавати центральному органу виконавчої влади права встановлювати коефіцієнти для розрахунку площ лоджій, балконів, веранд і терас, а затвердити їх законом - в діапазоні 0,3-1. В іншому випадку часта зміна коефіцієнтів стане причиною постійної "технічної інвентаризації житлового фонду за кошти населення".

Перший заступник голови профільного комітету Ради Ігор Лисов (Партія регіонів) запевняє, що комітет не винен у тиску на малий бізнес, і саме його представники просили адміністрацію президента підготувати поправки до повторного читання. "Формулювання "заборона для виробничих потреб" є технічним недоліком головного юридичного управління Ради. А ми в комітеті проаналізували цю поправку, якій в сесійній залі не надали значення, вже після схвалення документа в парламенті, - повідомив він.- Ми врахуємо зауваження президента, але вважаємо, що потрібно заборонити, наприклад, нотаріальним або туристичним конторам використовувати спільний з мешканцями вхід в будівлю. Це зараз призводить до того, що в під&lquot;їзди можуть безперешкодно проходити люди, які загрожують безпеці мешканців".

Експерти впевнені, що парламент не випадково спробував ускладнити роботу малого і середнього бізнесу. "В комітеті Ради сидять лобісти і представники великих компаній-забудовників, яким вигідна ця заборона. Адже тоді підприємцям нічого не залишиться, як орендувати офіси в компаній, що займаються комерційною нерухомістю", - повідомив голова Спілки співвласників багатоквартирних будинків Олексій Кучеренко. "Немає ніякої потреби забороняти тим же нотаріусам користуватися одним під&lquot;їздом з мешканцями, а проблема безпеки вирішується встановленням домофона, - вважає в.о. Голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України В&lquot;ячеслав Биковець.- Депутати намагаються обмежити права громадян розпоряджатися своєю власністю і хочуть змусити малий бізнес орендувати комерційну нерухомість".


Назад Печать