Еще по теме:

назад к фильтрам

Рострочка на квартири пожвавить ринок
Апрель 02, 2012 

Будівельні фірми можуть стимулювати продажі. За рахунок продажу на виплату. Хоча в Україні це поки що - ризикована операція. Адже віддавати кватири під майбутні надходження на певні періоди часу, означає йти на швидке вимивання обігових коштів. А це можуть собі дозволити не всі компанії.

Олександр Бондаренко, голова нацради рієлтерської палати України: "Речь может идти о наиболее интересных для покупателя, а не для застройщика. Потому что застройщик идет на такие псевдокредитеые программы не от хорошей жизни, а от того что очередь не стоит на его объекты".

На сьогодні розстрочка має привабливу умову – відсутність необхідності платити відсотки. Але скористатись цим може обмежена кількість українців. Бо первинний внесок - мінімум 50 %. Частіше – 70%. І лише решту суми треба погасити забудовнику упродовж певного часу. Або жорстко встановити термін, наприклад, рік. Або прописати умову, приміром, до моменту введення будинку в експлуатацію.

Віктор Шулик, експерт фінансового ринку: "На 20 лет получить кредит -рассрочку у застройщика не получится. Это 3 -4 года. Даже если вы заплатите 30% стоимости, то вам надо за 3-4 года саккумулировать сумму. Те это рассрочки не для рядовых граждан. Это для тех, кто уже накопил 50% и более стоимости и для людей с доходом выше среднего - там от 2 тыс. долларов".

Підтримати такі програми могли б державні іпотечні фонди. Якби будівельні компанії отримали більш вільний доступ до ресурсу для поповнення саме обігових коштів, то і умови розстрочки могли б стати ліпшими.


Назад Печать