Еще по теме:

назад к фильтрам

Садовий шукає гроші на ЖКГ Львова, щоб воно «бодай якось дихало»
Январь 09, 2012 

Львівський міськвиконком розглянув основні показники загального фонду міського бюджету Львова на 2012 рік. Про це інформує кореспондент Вголосу.
Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук серед іншого зазначив, що на житлово-комунальне господарство у цьому році передбачено лише 63,6 млн. грн., попри те, що в минулому році на цю ж галузь передбачалося 145 млн. грн.
Олег Іщук наголосив, що такого фінансування не вистачить навіть на зарплати працівникам ЖКГ і погашення боргів за 2011 рік.
Перший заступник міського голови Олег Синютка закликав членів міськвиконкому «не експериментувати з ЖКГ», бо за цими цифрами стоїть життєдіяльність міста.
Міський голова Львова Андрій Садовий сказав, що суми в 63,6 млн. грн. не вистачить для того, «щоб ЖКГ бодай якось дихало». Тому міський голова на словах запропонував збільшити фінансування ЖКГ через максимальне збільшення прибутку міського бюджету з земельного податку, оренди землі, а також економлячи на держуправлінні.
Начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Михайло Бокало доповів міському голові, що доходи бюджету з земельного податку у 2012-му році пропонуються у розмірі 65,6 млн. грн. Цю цифру, за словами чиновника, можна збільшити до 68 – 70 млн. грн. Щодо оренди за землю, то на 2012 рік доходи з цієї статті пропонувалися в розмірі 98 млн. грн. Михайло Бокало зазначив, що у цій статті можна збільшити прибуток максимум до 120-125 млн. грн. Але це лише за умови того, що місто переукладе всі договори оренди землі, позаяк на сьогодні переукладено лише 1,5 тис. з 3,5 тис. загалом.
Андрій Садовий зазначив, що ці додаткові кошти спрямують саме на ЖКГ. Крім того, мер запропонував скоротити видатки на держуправління з пропонованих 115,9 млн. грн. до 101,5 млн. грн.
Тому, за словами мера, поки що видатки на ЖКГ закладають в розмірі близько 106 млн. грн.
Олег Іщук зазначив, що він не зможе на наступне засідання виконкому у п’ятницю підготувати усі зміни, запропоновані Андрієм Садовим, позаяк потрібно чітко знати, який департамент і на скільки будуть скорочувати. Проте мер наголосив, що це можливо зробити в такий термін.
Відповідно до прогнозних показників бюджету Львова на 2012 рік пропонується обсяг видатків у розмірі 1,230 млрд. грн.


Назад Печать