Еще по теме:

назад к фильтрам

Суд визнав незаконним будівництво біля Тустані
Октябрь 03, 2011 

Сколівський районний суд ухвалив рішення у справі за позовом Прокуратури Сколівського району Львівської області на щодо будівництва у безпосередній близькості до пам’ятки національного значення «Тустань» житлового будинку.

13 вересня своїм рішенням суд скасував низку документів, що дозволяли це будівництво, повідомила представник Державного історико-культурного заповідника «Тустань» у суді Тетяна Чорна 29 вересня, по завершенню основного терміну на апеляцію,

Прокурор Сколівського району Львівської області Ігор Лескович підтвердив ZAXID.NET, що суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги прокуратури.

Т.Чорна під час прес-конференції повідомила: «Постановою Сколівського районного суду від 13 вересня 2011 було визнано незаконним і скасовано рішення Підгородецької сільської ради Сколівського району Львівської області № 12 від 27.03.2009 року; рішення Підгородецької сільської ради Сколівського району Львівської області № 20 від 10.07.2009 року про затвердження проекту відведення земельної ділянки та передачу у власність; скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт № 24/72-09 від 30.12.2009 року, виданий Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області та скасовано державну реєстрацію Державного акту права власності на земельну ділянку від 25.08.2009 року № 542799, виданого на ім’я Щур Орисі Іванівни».

Юрист уточнила: «Ми не оспорюємо право власності Щур Орисі. Ми оспорювали зміну цільового призначення – з ведення особистого підсобного господарства на індивідуальне житлове будівництво. Право власності у неї залишилося». Вона додала, що зміна цільового призначення відбулася без винесення цього питання на громадське обговорення. Крім цього, отримання рішень і погоджень відповідних органів служб було отримано на основі фіктивної довідки про місцезнаходження ділянки.

«У суді землевпорядник визнала свою вину. Вона видала довідку, що відстань до пам’ятки не 100 метрів, а 1 тис. метрів, і що до русла потоку не 16 метрів, а 25. Ця довідка понесла за собою наслідки: незаконні рішення, незаконні погодження відповідних служб. Якби служби бачили правдиві відстані, вони б не погоджували», - сказала Т.Чорна.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко зазначив, що далі установа хоче домогтися, щоб забудовник прибрав з ділянки будівельні блоки і засипав яму. «Забудовник – це Щур Михайло, чоловік Щур Орисі».

За словами Т.Чорної, з цього приводу подано цивільний позов до забудовника у Сколівський районний суд. Вона додала, що за законом відповідачі ще можуть спробувати просити про продовження строку на апеляцію.


Назад Печать