Еще по теме:

назад к фильтрам

У Львові постраждалим інвесторам допомагатиме спеціальна Асоціація
Ноябрь 11, 2011 

Найчастіше у Львівській області в сфері житлового господарства виникають проблеми із затримкою процесу будівництва чи замороженням, рідше трапляється шахрайство. Про це йшлося 10 листопада на прес-конференції Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» (АДПІ).

Ці проблеми, за словами учасників, можна вирішити шляхом перемовин, залучаючи громадськість, через офіційні звернення.  Однак, як наголосив провідний спеціаліст львівського офісу АДПІ Богдан Породько, найкраща стратегія для інвесторів – звертатись за порадами до того, як перетворитись на постраждалих інвесторів.

Найкраще звертатись до Асоціації, зазначають організатори, перед  тим, як вкласти гроші у проект, який, можливо, виявиться провальним чи навіть обманом.

Саджаючи за стіл переговорів інвесторів, що вклали в будівництво свої кошти, та забудовників, що не в змозі впоратись із зобов’язаннями – Асоціація допомагає вирішити проблеми обох сторін. 

За словами представників асоціації, ситуації  бувають різні: люди стають жертвами шахрайства, коли сумнівні компанії-забудовники збирають кошти у людей і, в результаті, зникають, як у випадку із фірмою «Інвестиції. Маркетинг. Консалтинг».  Буває і так, що їм не вистачає коштів, через кількох не добропорядних інвесторів.

«Перш за все, щоб уникнути ризику втратити усі свої кошти, треба обирати лише професійну компанію, історію діяльності якої можна перевірити. Часто люди зважають лише на розташування об’єкту, і те, яким буде майбутнє житло, забуваючи перевірити кому і яким чином довіряють свої гроші», - зазначив Богдан Породько. 

Також варто зважати на ступінь готовності забудови і вкладати кошти вже тоді, коли стіни фізично готові, звісно, беручи до уваги і інші фактори: відсутність проблем у забудовника із попередніми об’єктами, вчасна здача в експлуатацію та інше.  Також можна звернутись до страхових компаній, аби убезпечити себе від цілковитої втрати грошей, чи протермінування  здачі в експлуатацію.  

Окрім всього гостро постає питання довіри сторін: «Наша організація створена, насамперед з метою медіації. Зараз існує повна криза довіри між учасниками інвестиційної діяльності. Ми ж виступаємо незаангажованими арбітрами процесу, головною метою для себе ставимо завершення будівництва усіма можливими шляхами», - зауважила Тетяна Яковенко, керівник юридичного відділу АДПІ.

Довідка:

«Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» існує з 2009 року та об’єднує професійних фінансистів, юристів та економістів з досвідом роботи у будівничій галузі. У Львові організація працює впродовж  чотирьох місяців. Асоціація захищає права інвесторів на своєчасне отримання у власність своїх квартир, вирішує конфлікти між інвесторами і компаніями-забудовниками, органами державної влади та банками-кредиторами, забезпечує доступ інвесторів до безкоштовної, якісної юридичної допомоги.


Назад Печать