Еще по теме:

назад к фильтрам

В Україні вишикувалася мільйонна черга на житло
Апрель 23, 2012 

Завдання уряду і Національного банку - дати можливість отримати такі кредити тим людям, які можуть внести початковий внесок і мають стабільний заробіток.

На сьогодні в Україні понад 1 мільйон 400 тисяч громадян стоять в чергах на житло. Про це написав на своїй сторінці у мережі Facebook Прем&lquot;єр-міністр України Микола Азаров.

«Багато людей десятиліттями живуть у гуртожитках і знімають приватні квартири. Тому зараз готується рішення уряду, яке дозволить компенсувати людям різницю у ставці кредиту, який вони могли б взяти в комерційному банку, і тим реальним відсотком, який вони можуть платити. Завдання уряду і Національного банку - дати можливість отримати такі кредити тим людям, які можуть внести початковий внесок і мають стабільний заробіток. Ці умови є необхідними, особливо на першому етапі розвитку будівельного комплексу», - написав Микола Азаров.

Він також зауважив, що завдання уряду і місцевих органів влади - забезпечити під ці кредити недобудоване житло, майданчики з підведеними комунікаціями.

«Будівельні компанії, які будуть працювати в цій програмі, будуть звільнені від усіх додаткових внесків, які зараз вони змушені робити, виходячи з їх технічних умов, тобто буде зроблено все, щоб здешевити це житло і зробити повернення кредитів реальним.

На другому етапі, коли запрацює ця програма, Уряд почне займатися соціальним житлом, тобто тим житлом, яке буде надаватися за певними критеріями тим сім&lquot;ям, які не можуть внести первинний внесок, але потребують житла. Чи реальна ця програма? На наш погляд, абсолютно реальна. Ясно, що в перший рік роботи цієї програми це не буде сотні тисяч квартир, оскільки, щоб будувати досить дешеве житло, будівельна галузь повинна перебудуватися, тобто повинні з&lquot;явитися нові будівельні компанії, які будуть використовувати сучасні технології зведення щодо недорогого житла», - додав Глава уряду.

За словами Миколи Азарова ця програма розрахована не на один рік, але дуже важливо зараз її запустити в роботу, оскільки вона вирішуватиме не тільки соціальні завдання, а й завдання розвитку економіки.

Анна Недогибченко


Назад Печать