Еще по теме:

назад к фильтрам

Вартість житла у Києві завищено на 20% - експерт
Октябрь 05, 2012 

Якщо співставити середній рівень прибутків жителів столиці та вартість житла, то ціни завищено приблизно на 20%.

Таку думку озвучила Ганна Іскіердо, директор компанії Archproekt, повідомляє "Дело".

"Ціни завищено, але у більшості випадків це виправдано. Не варто забувати про витрати на будівництво, особливо неофіційні. Незважаючи на спрощення процедури отримання дозволів на будівництво, у кілька разів збільшилися і "неофіційні" платежі. Побудувати будинок - привести техніку, матеріали і будівельників - це половина справи, а ось запроектувати, зібрати всі підписи, знайти інвесторів, отримати дозвіл на будівництво, підключити до всіх комунікацій, ввести в експлуатацію - у кожному окремому випадку це різні цифри", - пояснює експерт.

На її думку, проблема недоступності житла в Україні з&lquot;явилася лише тоді, коли прибутки більшості українців знизилися і банки перестали видавати іпотеку. До цього квартири на "первинці" розкуповували навіть у неякісних об&lquot;єктах, як гарячі пиріжки.

Іскіердо також повідомила, що на сьогодні вартість 1 кв. м житла в Україні дорівнює 4-м середнім зарплатам, тоді як, наприклад, у Німеччині цей показник - 0,8 середньої зарплати. У Росії 1 кв. м обходиться в 1,5 середньої зарплати.


Назад Печать