Еще по теме:

назад к фильтрам

Звернення Асоціації до інвесторів з приводу проведення загальноукраїнської акції протесту
Апрель 14, 2012 

Я звертаюсь до людей, які сподіваючись на порядність свого забудовника та правопорядок в державі, ризикнули вкласти свої кошти в будівництво житла для себе, своїх дітей або онуків. Ризикнули і помилились…

У кожного з нас своя біда і історія боротьби за свої права. За роки такої боротьби кожен з нас набув свого власного досвіду протистояння шахраям, злодіям та переконався у байдужості до наших проблем органів нашої з Вами держави. Досвід більшості з нас показує, що окрім нас наша проблема нікого не хвилює і вирішувати її ніхто не збирається.

Сьогодні забудовники мають більш ніж серйозне лоббі у Верховній Раді України (за різними даними від 15 до 40 Народних депутатів України мають будівельний бізнес) і в інших органах державної влади. Під впливом саме цього лоббі та під виглядом спроби захистити наші з вами права, законодавці спочатку створили складні і не прозорі «схеми» інвестування в будівництво, а потім – з початком фінансової кризи – більш ніж на 3 роки фактично заборонили нам вимагати від забудовників виконувати свої зобов’язання.

Наша з Вами пасивність призвела до того, що діючі в Україні закони, дозволяють будівельним магнатам та шахраям, вільно користуватися нашими грошима і фактично не відповідати за свої дії, прикриваючись штучними фінансовими посередниками та інструментами.

Просто вдумайтесь: за існуючими законами, для того щоб придбати квартиру у забудовника ми мусимо купувати цінні папери, або віддавати гроші фінансовому посереднику, який контролюється самим забудовником. При цьому, ані продавець цінних паперів, ані фінансовий посередник відповідальності за виконання забудовником своїх зобов’язань не несе! Тому, у разі відмови забудовника добудовувати об’єкт, ми змушені воювати з ним за право добудувати наше житло самотужки, а потім - з бюрократичним механізмом держави за право це житло експлуатувати. При цьому, закон не не вказує ані підстав для вилучення об’єкту у забудовника, ані механізмів об’єднання інвесторів і отримання ними об’єкту від забудовника. Як за таких правил ми можемо захистити свої права? Відповідь очевидна… Ніяк.

Тож, досить! Настав час заявити про свої права та своє бажання їх захищати! Потрібно написати свої правила гри і примусити забудовників та державу їх прийняти, інакше проблема більшості з нас вирішена не буде. Щоб нас почули, ми маємо показати свою силу та єдність у своїх вимогах, шановні друзі по нещастю. Саме з цією метою ініціативною групою інвесторів з багатьох об’єктів було прийнято рішення провести Всеукраїнську акцію протесту «Марш безквартирних інвесторів». Проведення акції заплановано на 10.0 год., 25 квітня 2012 року під будівлею Кабінету Міністрів України.

Організацією акції протесту займається Оргкомітет акції, до якого входять представники ініціативних груп 8 проблемних об’єктів. 25 квітня ми всі будемо вимагати:

1. Утворити надзвичайну урядову комісію для реформування законодавства у сфері інвестування у будівництво житла та вирішення проблем конкретних інвесторів.

2. Притягнути до відповідальності конкретних осіб, внаслідок злочинів яких завдано значної шкоди інвесторам.

3. Вжити заходів щодо першочергового поліпшення житлових умов інвесторів, що постраждали внаслідок злочинів вчинених забудовниками (список осіб буде складатися на самій акції).

4. Затвердити Постановою Кабінету Міністрів перелік проблемних об’єктів незавершеного будівництва. Введення для інвесторів таких об’єктів законодавчого мораторію на нарахування відсотків та штрафних санкцій за кредитами, взятими для інвестування в ці об’єкти.

Ми об’єдналися для того, аби з нами почали рахуватися! Станом на день написання цього листа свою участь у акції підтвердили інвестори з більш ніж 20-ти проблемних об’єктів з 10 міст України. Нас уже багато, але нам потрібна участь і підтримка кожного, хто має спільну з нами проблему для того щоб почути і його думку.

Не залишайтесь осторонь зі своєю проблемою – без вирішення спільної вашу особисту буде вирішити набагато складніше! Виходьте з нами та голосно заявіть про ваші вимоги! Беріть з собою дітей, родичів, друзів та знайомих. Нам всім жити в Україні.

Тепер нас почують!

Гончарук Олексій
Всеукраїнська громадська організація
«Асоціація допомоги постраждалим інвесторам»


п.с. Беріть парасольки. :)Иллюстрации

 


Назад Печать