Експерт: Заборона здачі квартир під офіси лише розв’яже руки податковим інспекторам
Жовтень 12, 2011 

Президент Міжнародної федерації нерухомості FIABCI в Україні Тельман Аббасов стверджує, що прийняті парламентом зміни до Житлового кодексу порушують закон про приватну власність

Минулого тижня Верховна рада внесла зміни до Житлового кодексу України щодо визначення житлової та загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

Згідно з прийнятим законом, забороняється надавати в житлових будинках приміщення для промислових і виробничих потреб. Іншими словами, прийнятий документ забороняє розміщувати в квартирах офіси, аптеки, магазини, відділення банків тощо.

Опитані «Делом» експерти ринку нерухомості негативно оцінюють нові ініціативи парламенту.

За словами президента Міжнародної федерації нерухомості FIABCI в Україні Тельмана Аббасова, прийняті зміни до Житлового кодексу суперечать законодавству України, оскільки порушують право громадянина самостійно розпоряджатися своєю приватною власністю, в тому числі в частині здачі її в оренду.

Експерт стверджує, що зміни до Житлового кодексу були пролобійовані бізнесменами, які займаються будівельним і девелоперським бізнесом.

«За цими поправками стоять люди, які зацікавлені в зростанні цін на оренду офісної нерухомості в бізнес-центрах», - говорить Тельман Аббасов.

Він упевнений, що виконавча влада на даному етапі повинна розробити спрощену процедуру зміни призначення житлового фонду для квартир, які здаються під офіси.

"В іншому випадку прийняті зміни лише розв’яжуть руки податкової інспекції. Маючи на руках дані БТІ, податкова без зусиль може визначити, скільки квартир значитися за людиною. Якщо в одній з них розташований офіс, то на власника будуть накладені штрафні санкції ", - говорить він.


Back Друк