Інвестувати в квартири сьогодні невигідно - експерт
Вересень 19, 2011 

Інвестувати в комерційну нерухомість вигідніше, ніж у житлову. Про це, в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу UBR розповіла директор мережі нерухомості Real Druzi Валентина Харченко.

"Сьогодні інвестувати в квартири з метою подальшого перепродажу не вигідно, навіть якщо розглядати довгострокову інвестицію на 2-3 роки. Така інвестиція сьогодні поступається іншим формам і видам інвестицій. Якщо розглядати купівлю житла з метою здавати в оренду, то відсоток прибутковості на сьогодні становить від 7 до 10%. Це менш вигідно, ніж зберігати ці грошові кошти на поточних рахунках, тому що депозитні ставки сьогодні становлять близько 13% річних у гривні та інвестиції в житлову нерухомість істотно програють ", - говорить експерт.

Така ситуація пов’язана з тим, що на ринку житла як і раніше зберігаються тенденції зниження ціни, відзначає Харченко: "Ціни в серпні 2011 року, порівняно з серпнем 2010 року, знизилися на 12%. Якщо розглядати інвестиції в нерухомість, то набагато цікавіше інвестувати в об’єкти комерційного призначення. Ці об’єкти характеризуються стабільністю ціни.

Крім цього, орендні ставки по комерційній нерухомості набагато вище, ніж ставки по квартирах. Рядків окупності об’єктів комерційної нерухомості становлять 7-8 років, а на квартирах це 10 і більше. У зв’язку з відсутністю інвестиційної привабливості ринку житла в структурі попиту практично відсутні спекулянти. Всі покупки здійснюються для особистих потреб і з метою проживання. Вкладати гроші в житлову нерухомість цікаво тільки з точки зору заощадження коштів ", - вважає Харченко.

Нагадаємо, за період з 10 серпня по 9 вересня 2011 року середня ціна продажу офісних приміщень (не в Бізнес-центрах) на вторинному ринку в Києві знизилася на 0,38% ($8) до 2105 доларів за 1 кв. м. При цьому найдешевшим залишався Святошинський район, із середнім показником $1 617/кв. м., найдорожчим - Печерський район, де середня ціна продажу склала $3 289/кв. м.


Back Друк