Як правильно купити землю і не потрапити в аферу - поради експертів
Листопад 30, 1900 

Через постійне дорожчання земельних ділянок та недосконалість чинного законодавства на ринку з’явилося багато аферистів.

У земельному та цивільному кодексі передбачається обов’язкове засвідчення нотаріальною конторою перехід прав власності на земельні ділянки. Держакт також допоможе перевірити документацію сторони, що продає безпосередньо до здійснення операції. Але, тільки власний досвід в даній справі дійсно може допомогти покупцеві ділянки. Для початку, необхідно прочитати акт, який засвідчує та підтверджує право власника на земельну ділянку. Необхідно звернути увагу, коли він був виданий.

Після цього слід звернути увагу на те, хто заявлений як власник, і подивитися паспортні дані цієї особи, яка виступає продавцем. Також в акті необхідно подивитися, яким чином ця людина стала власником, на підставі яких документів. Потрібно вимагати відповідне рішення місцевої ради, дарчий договір, купівлі-продажу або обміну. Необхідно попросити кадастрову виписку.

Земельні ділянки використовуються суворо відповідаючи їх цільовому призначенню. Якщо продається земля під будівництво житлового будинку, то в акті це обов’язково вказується. В іншому випадку необхідна зміна призначення земельної ділянки, що не завжди дозволено з точки зору законодавства.

Однак, певні види земель сільськогосподарського призначення допускаються під житлову забудову. Це землі, віддані під особисте селянське господарство, житлової зони господарств фермерського типу, а також землі садових і дачних кооперативів.

При купівлі землі з іншим цільовим призначенням необхідно пройти консультацію у фахівця. Процедура зміни призначення складна і тривала. Лише Кабінет міністрів має право змінити цільове призначення земельної ділянки.

Наступний етап - перевірка площі і меж ділянки. Це потрібно для того, щоб після оформлення документів не виявити, що знаходиться він не біля річки і лісу, а поруч з кладовищем або димлячим заводом. Також це допоможе упевнитися, що на вашій майбутній землі не побудували щось сусіди.

Для перевірки краще запросити фахівців із землевпорядних ліцензованих компаній. Скориставшись професійними вимірювальними приладами, вони визначать, чи та це ділянка і встановлять її чіткі межі. Підтвердити здогадки допоможуть у районному відділі архітектури, держадміністрації та санепідемстанції.

Корисним виявиться і спілкування з майбутніми сусідами. Вони розкажуть про можливі конфлікти власника ділянки з суміжними землекористувачами, неможливість підвести комунікації та інші проблеми.

Режим доступу: http://realty.obozrevatel.com/analitics/kak-pravilno-kupit-zemlyu-i-ne-popast-v-aferu-sovetyi-ekspertov.htm


Back Друк