Як приватизувати квартиру?
Вересень 15, 2011 

Порядок приватизації квартири передбачений Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» та Положенням державного комітету України з житлово-комунального господарства «Про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян».

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним державне житло на умовах, визначених Законом про приватизацію державного житлового фонду, але тільки один раз.

Законодавством передбачено, що кожен громадянин України має право безкоштовно отримати у власність максимум 21 квадратний метр житла. Додатково виділяється 10 квадратних метрів на сім’ю. За перевищення зазначеної норми необхідно доплатити - базова ціна одного квадратного метра становить 18 копійок (незалежно від району міста або категорії житла). На новонароджених також нараховується норма площі, яка передається у власність безоплатно.

Передача займаних квартир здійснюється у спільну спільну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно живуть у цій квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов’язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку).

Всі повнолітні члени сім’ї повинні з’явитися в ЖЕК і в присутності начальника ЖЕКу поставити свої підписи на заяві про те, що вони беруть участь у приватизації житла. Приватизувати квартиру потрібно на всіх членів сім’ї, тому якщо будь-хто з прописаних мешканців відмовляється стати власником, у приватизації відмовляють усім.

Підручник з дії

1. Звернутися до ЖЕК з паспортами (свідоцтвами про народження):

- заповнити бланк «форма N4», в якій перераховуються всі зареєстровані та проживають у квартирі, що приватизується, а також новонароджені та тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло, також зазначається вся інформація, необхідна для складання приватизаційних документів (номер особового рахунку, площа квартири тощо);

- надати копію квартирного ордера та довідку з попереднього місця проживання (для тих, хто прописався у квартирі після 1993 року) про те, що право на приватизацію ще не використано;

- отримати в ЖЕКу технічний паспорт на квартиру, який видає майстер або технічна служба ЖЕКу;

- заповнити заяву на приватизацію з підписами всіх членів сім’ї, (причому всі члени сім’ї повинні прийти в ЖЕК особисто, оскільки їх підписи завіряються начальником ЖЕКу).

2. Звернутися до відділу приватизації місцевої державної адміністрації з наступними документами:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а особам до 16-років - свідоцтво про народження (ксерокопії);

- ідентифікаційний номер (ксерокопія);

- заява на приватизацію житла (із завіреними начальником ЖЕКу підписами);

- довідка з ЖЕКу - форма N4;

- технічний паспорт квартири, що приватизується;

- за наявності у наймача або членів його сім "ї пільг на безоплатну приватизацію займаного житла незалежно від розміру загальної площі, до заяви додається відповідний документ (копія посвідчення, довідка та інше), що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

- розпорядження (рішення) органу приватизації про передачу квартири у власність.

Після цього необхідно отримати свідоцтво про право власності на квартиру, яке видається відділом приватизації протягом місяця з моменту реєстрації заяви.

3. Звернутися до органів БТІ для реєстрації права власності на квартиру.

Свідоцтво про право власності на квартиру підлягає обов’язковій реєстрації в органах технічної інвентаризації. Реєстрація права власності в БТІ займе не більше місяця з моменту подачі заяви.

Олена Поліщук, Євген Фреюк

Юридична фірма «Ільяшев і Партнери»

 

Режим доступу: http://www.domik.net/novosti/kak-privatizirovat-kvartiru-n138752.html


Back Друк