Затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», віднесено до повноважень сільських, селищних і міських рад.
Розглянемо, порядок отримання ордеру на тимчасове порушення благоустрою на прикладі Правил благоустрою м. Києва.
Так, дозвіл (ордер) на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення на період виконання земляних і монтажних робіт, пов&lquot;язаних з прокладанням, перекладанням, ремонтом, в тому числі ліквідації аварій інженерних мереж і споруд, будівництвом і ремонтом будинків, транспортних магістралей, доріг, площ, інженерних вишукувань, благоустроєм та озелененням територій, надається на підставі письмового звернення замовника (забудовника), в якому повинні бути вказані адреса, назва та характеристика виконуваних робіт. До листа додається заявка установленої форми (інформація про виконавця робіт і замовника) (п. 15.1.1. Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської Міської Ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051).
Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва здійснює видачу дозволів (ордерів) на тимчасове порушення благоустрою при виконанні земельних, будівельних та інших робіт та капітальних ремонтів на території м. Києва.
Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва є органом, який здійснює видачу дозволів (ордерів) на тимчасове порушення благоустрою при виконанні земельних, будівельних та інших робіт та капітальних ремонтів на території м. Києва без будь-яких погоджень та затверджень Київським міським головою та іншими посадовими особами виконавчого органу Київради.
Дозвіл (ордер) на тимчасове порушення благоустрою надається на кожен окремий об&lquot;єкт за умови відповідності наданої дозвільної та проектної документації законодавчим і нормативним вимогам.
Термін дії дозволу (ордеру) визначається Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (п. п. 15.2.7. Правил благоустрою м. Києва).
Зважаючи на вищевикладене, інформацію про замовника (забудовника) об’єкту нерухомості, виконання земляних і монтажних робіт, пов&lquot;язаних з прокладанням, перекладанням, ремонтом, можна отримати з ордерів на тимчасове порушення благоустрою, примірники яких знаходяться у замовника (забудовника), підрозділах виконавчих органів сільських, селищних і міських рад, уповноважених на регулювання правових, економічних, екологічних, соціальних та організаційних засад благоустрою.