Газове господарство вимагає «розісклити» газову трубу. Мешканці квартири є членами ОСББ. Міськгаз вимагає оплати «розісклення» ОСББ, ті ж хочуть щоб платили окремо квартиранти. Питання на межі походу до суду.
З таким питанням до редакції ІА «Україна Комунальна» звернулася голова одного з ОСББ у Новій Каховці. Що робити, на який закон та акти посилатися?
На це питання спеціально для ІА «Україна Комунальна» дає відповідь консультант Асоціації допомоги постраждалим інвесторам Ольга Пальчикова-Козуб.
Виходячи із Вашого звернення, голова ОСББ повинен письмово звернутись із відповідною заявою (краще направляти поштою, рекомендованим листом із зворотнім повідомленням) до власників квартири щодо наявності у них пакету документів, а саме:
- заяви про плановане переобладнання приміщень з вказівкою переліку заходів, режиму і тривалості робіт (заповнюють відповідно до встановленої форми);
- копії поверхового плану та експлікації БТІ;
- рішення загальних зборів членів ОСББ, оскільки засклення балкону зачіпає місця спільного користування будівлі.
- довідку про згоду всіх зацікавлених повнолітніх мешканців і власників приміщень, що розташовані поряд, зверху та знизу, із заявленим переплануванням (переобладнанням, заскленням), завірену в житловому органі по місцю розташування даного приміщення, тобто головою ОСББ.
В обов&lquot;язковому порядку витребувати проект засклення балкону, узгоджений з балансоутримувачем або власником будинку, тобто ОСББ, органом Держпожежнагляду, Центром Держсанепіднадзору, управлінням архітектури, органом Державної житлової інспекції Нової Каховки і експлуатуючими органами та у Вашому випадку з Управлінням паливно-енергетичного господарства.
- копії документів про права на займані приміщення (договір про участь в утриманні будинку та прибудинкової території, свідоцтво про власність і тому подібне);
- узгоджена проектна документація і копії дозвільних документів на зміну функціонального призначення приміщень;
- згода у письмовій формі всіх членів сім&lquot;ї заявника.
В разі відсутності бодай одного документу чи взагалі відсутності відповіді в місячний термін з боку власників заскленого балкону, Ви маєте право звернутись, знову ж таки письмово до відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності м. Нова Каховка та ВАТ «Міськгаз» із проханням створити комісію щодо обстеження відповідного балкону. При обстеженні відповідні інстанції будуть заперечувати проти розташування та подальшої експлуатації існуючого заскленого балкону.
Власники квартири, які засклили балкон, порушили вимоги чинного законодавства, зокрема, ст. 152 Житлового кодексу України, ст. 28 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 25 Закону України «Про основи містобудування», п. 4.10. б) приміток 2 ДБН В.2.2-15-2005, п. 1.4.5 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, без погодження та необхідних дозволів самовільно здійснив засклення балкону, порушивши вимоги протипожежної безпеки, інтереси інших учасників відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг, унаслідок чого останні зобов&lquot;язані здійснити розісклення балкону у попередній стан за власний кошти.
В разі неможливості вирішення даного питання в досудовому порядку, приводимо приклад судового рішення:
Повний текст додаткового рішення для ознайомлення
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/13479855
Повний текст рішення апеляційного суду наведений нижче для ознайомлення.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16008166
Зазначимо також, що незаконні дії співвласників Вашого будинку по самовільному заскленню лоджії містять ознаки адміністративного правопорушення, про що Державна архітектурно-будівельна інспекція, в разі Вашого письмового звернення повинна скласти протокол про адміністративне правопорушення.
Надаємо точну адресу для Ваших письмових звернень в наглядові інстанції, які безпосередньо контролюють такі порушення:
1. Дозвільний центр м.Нова Каховка
(Ви можете витребувати у них дозвільну документацію на засклений балкон, в разі відсутності вони Вам письмово нададуть відповідь про її відсутність)
Директор - Бондар Юлія Юріївна, вул. Петренка, 18, оф. 402, 413, м. Херсон, 73000, Україна. тел. 41-18-22 (оф.413), (оф. 402)
2. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю (надалі - ДАБК).
(Ви можете зобов&lquot;язати інспекцію виїхати на місце та скласти відповідні акти про протиправні дії з боку порушників)
Начальник інспекції ДАБК - Данилюк Микола Петрович 8(050) 534-74-61, Кременчуцька, 69, м. Херсон, 73000 Україна
3. Чи безпосередньо для письмового звернення у м.Нова Каховка:
Відділ інспекції держархбудконтроолю у херсонській області по лівобережному регіону (Бериславський р-н, Верхньорогачицький р-н, Великолепетиський р-н, Горностаївський р-н, Каховський р-н, м.Н.-Каховський р.н.,м. Каховка)
(Це підпорядкована інспекції ДАБК структура, яка безпосередньо буде виїжджати на місце обстеження)
Начальник відділу - Жуковець Степан Васильович (Каховка)
Головний державний інспектор - Дякун Михайло Васильович (Нова Каховка)
Режим доступу: http://jkg-portal.com.ua/ua/coments/70-commentmaterial/11508-shho-robiti-yakshho-meshkancz-budinku-zasklili-balkon-pri-czomu-lprixopivshir-v-zasklenu-korobku-gazovu-trubu-yaka-proxodila-cherez-balkon