Витяг з державного реєстру іпотек
Листопад 30, 1900 

Державний реєстр іпотек (далі - Реєстр) - єдина комп&lquot;ютерна база даних про обтяження і зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою, відступлення прав за іпотечним договором, передачу, анулювання, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної (п. 2 Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 року № 410).

Держатель Реєстру – Міністерство юстиції України, забезпечує ведення Реєстру.

Адміністратор Реєстру - Державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, відповідає за збереження єдиної комп&lquot;ютерної бази даних Реєстру.

Реєстратори - державні нотаріальні контори, приватні нотаріуси, які згідно з договорами, укладеними з адміністратором Реєстру, здійснюють державну реєстрацію іпотек, відомостей про обтяження чи зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою, відступлення прав за іпотечним договором, передачу, анулювання, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної на підставі повідомлення іпотекодержателя або уповноваженої ним особи чи рішення суду, приймають запити, видають завірені витяги з Реєстру та виконують інші функції, передбачені Тимчасовим порядком державної реєстрації іпотек.

Будь-яка фізична чи юридична особа має право отримати витяг з Реєстру.

Для цього подається запит про наявність або відсутність запису в Реєстрі про обтяження і зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою, відступлення прав за іпотечним договором, передачу, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної, видачу витягу про державну реєстрацію обтяження майна іпотекою.

Для отримання витягу з Реєстру Вам необхідно звернутись до реєстратора та подати наступні документи:

  • Запит про надання витягу встановленого зразка;
  • Копії квитанцій, виданих банком, або копії платіжних доручень з відміткою банку про сплату коштів за отримання відомостей з Реєстру;
  • Паспорт громадянина України (пред’являється).

Вартість отримання витягу:

  • За послуги державного нотаріуса з видачі витягу з Реєстру Тимчасовим порядком державної реєстрації іпотек встановлено плату у розмірі 34 грн. 00 коп.
  • Приватні нотаріуси, як правило, встановлюють вищу плату. Слід також зазначити, що не всі приватні нотаріуси мають технічну можливість надати витяг, адже не всі приватні нотаріуси мають доступ до реєстру.

Реквізити для оплати вартості послуг з надання витягу з Реєстру можна отримати безпосередньо у реєстратора.

Наявність або відсутність обтяження і зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою, відступлення прав за іпотечним договором, передачу, анулювання, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної можна підтвердити або спростувати через отримання інформації в державній нотаріальній конторі, у приватного нотаріуса, в Державному підприємстві "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, самому Міністерстві або у іпотекодержателя/іпотекодавця.

Не варто забувати і про рішення судів, відповідно до яких виникають, змінюються та припиняються правовідносини за іпотечними договорами, іншими документам, що забезпечують виконання основного зобов’язання, та, як наслідок, є підставою для внесення змін до державного реєстру іпотек.


Back Друк