У складній ситуації з довгобудами у Львівській області можливі позитивні зміни завдяки програмам, які впроваджує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (далі – Фонд), а також впровадженню Єдиного державного реєстру людей, які перебувають у квартирній черзі. Про це інформують директор Львівського відділенняФонду Роман Богуславський тазаступник начальника Управління житлового господарства міської ради Львова Галина Мазур.
У львівському регіональному управлінні в черзі перебуває близько 1,5 тис. сімей, які мають право скористатись державною програмою кредитування молодих сімей. Державний кредит надається у розмірі 4313 грн./м2, виходячи з норми 21 м2 загальної площі житла на особу плюс 20 м2 на сім’ю. Тобто сім’я з трьох людей має право взяти кредит на 83 м2, а це трикімнатна квартира.
Р. Богуславський зазначив, що з огляду на події 2007-2009 років, коли близько 600 сімей вклали гроші, але житла не отримали, тепер вимоги до компаній-забудовників стали набагато суворішими. Основна умова вибору забудовника – його членство в асоціації «Укрмолодьжитло», що дає можливість контролювати організацію, уявляти фінансові та виробничі можливості забудовника тощо. «Перш ніж укласти договір із будівельною організацією, – відзначив пан Богуславський, – ми збираємо повну інформацію про забудовника, об’єкти, які він збудував, спілкуємося з людьми…».
Директор Львівського відділення Фондутакож розповів про іншу програму – «Доступне житло». Згідно з цією програмою, люди, які стоять у квартирних чергах, при придбанні житла мають право скористатись державною безповоротною допомогою у розмірі 30% від вартості квартири нормованої площі і нормованої ціни.Ця програма цікава ще й тим, що не тільки надає людям державну підтримку, але й дає можливість добудувати й здати довгобуд. Торік до програми брали тільки об’єкти з готовністю 70%. Цього року – 50%.
Станом на 26 серпня 2011 р. участь у програмі беруть три забудовники: ТОВ «Добробут Левандівки», адреса будівництва: м. Львів, вул. Бортнянського, 50; ТОВ «Теракота»: м. Львів-Винники, вул. Сахарова; ТОВ «Самбірська ГРОТ»: Львівська обл. м. Самбір, вул. Шухевича, 48.
Пан Роман відзначив, що знайти сім’ю, яка перебуває у квартирній черзі, і має 70% вартості квартири – практично не можливо. Втім черговики можуть скористатися кредитом комерційних банків. Державний фонд сприяння житловому молодіжному будівництву співпрацює із 5 банками. На Львівщині це – «Ощадбанк», «Діамантбанк» та «Кредобанк».
Право на отримання державної підтримки мають громадяни, які потребують покращення житлових умов й перебувають на відповідному обліку, а також середньомісячний дохід цих громадян разом з членами їх сімей з розрахунку на одну особу не повинен перевищувати п’ятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні.Участь у програмі можуть взяти громадяни, які зареєстровані у черзі на поліпшення житлових умов та мають змогу сплатити 70% від нормативної вартості житла.
Саме зараз в Україні створюється Єдиний державний реєстр людей, які перебувають у квартирній черзі. Щоб у нього потрапити, потрібно пройти перереєстрацію, яка почалася 1 вересня. Реєстр має бути сформований до 1 січня 2012 року. Оператором Єдиного реєстру є Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.
Заступник начальника Управління житлового господарства міської ради Львова Галина Мазур зазначила, що така система дасть змогу бачити реальну картину того, скільки людей у країні чекає поліпшення житлових умов. Однак, якщо громадяни з якихось причин не пройдуть перереєстрацію, до Єдиного державного реєстру вони не потраплять і, відповідно, на житло претендувати не зможуть.
Прес-служба Асоціації